مهاجرت به پرتغال - فارس مهاجر

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال می تواند ذهن تمام کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور بخصوص مهاجرت به اروپا را دارند به خود مشغول کند . کشور پرتغال به دلیل داشتن مزایای فراوان مانند امکانات رفاهی خوب ، هزینه مناسب زندگی ، آب و هوای بسیار مناسب نظر تمام متقاضیان را در طی سال ها به خود جلب کند . در زیر ابتدا به بررسی کشور پرتغال و راه های مهاجرت به این کشور می پردازیم .

ویزا و اقامت کشور پرتغال یکی از خدمات ویژه موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی محسوب شده که کارشناسان ما در این موسسه می توانند با استفاده از آسان ترین مسیر شما را به هدف مورد نظرتان برسانند . شما با اخذ اقامت این کشور می توانید از امکانات ویژه مانند سفر به تمام کشورهای اروپا بدون ویزا بهره مند شوید .

درباره مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال با ده میلیون نفر جمعیت در جنوب غربی اروپا قرار گرفته و زبان رسمی آن پرتغالی می باشد . پرتغال کشوری توسعه یافته و عضو اتحادیه اروپا ، دارای تنها یک همسایه به نام اسپانیا است. که از شرق و غرب به این کشور محدود شده است .

پایتخت این کشور شهر لیبسون بوده که به عنوان ارزانترین پایتخت اروپا شناخته میشود . واحد رسمی پول یورو بوده و ماهیگیری و مصنوعات چوبی عمده صنایع این کشور هستند . حدود ۹۷ درصد مرذم این کشور را پرتغالیان تشکیل می دهند .

دین رسمی در این کشور تعیین نشده اما در حدود ۸۵ % مردم کاتولیک و پیرو آیین مسیحیت هستند . کشور پرتغال به دلیل اقتصاد پایدار و مالیات کم میتواند مقصد کسانی باشد که میخواهند یک زندگی اروپایی با رفاه کامل را تجربه نمایند .

راه های متفاوتی برای ورود به کشور پرتغال وجود دارد که در ادامه به بررسی هرکدام و شرایط لازم می پردازیم . شما میتوانید با مطالعه موارد زیر و در نظر گرفتن شرایط خود یکی از راه ها را برای اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور انتخاب نمایید . موسسه حقوقی مهرآفرین رجبی میتواند بهترین مشاور شما در انتخاب مسیر و انجام کارهای موردنظرتان باشد .

مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال

از راه های مهاجرت به این کشور ، اخذ اقامت دائم پرتغال از طریق تحصیل است که یکی از بهترین و ایمن ترین راه های ممکن است و می توان در کنار تحصیلات خود نه تنها به کار مشغول شد بلکه طی چند سال به اقامت نیز رسید .

دانشگاه های کشور پرتغال با پذیرش دانشجویان در رشته ها و علوم متفاوت امکانات آموزشی را در سطح بالایی در اختیار دانشجویان قرار می دهد .

هزینه تحصیل و زندگی نیز در حدود ۱۲۰۰۰ یورو در سال می باشد . با اخذ ویزای تحصیلی فرد میتواند شخص همراه خود را از همین ابتدا به این کشور ببرد و او نیز به کار مشغول شود .

امکان بورسیه برای دانشجویان با رزومه بالا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا وجود داشته که می تواند هزینه تحصیل فرد را به حداقل برساند .

مهاجرت با ویزای کار به پرتغال

قوانین استخدام در اتحادیه اروپا به صورت یکسان بوده و در تمامی کشورها شبیه به هم می باشد . در این مدل ویزا باید یک کارفرما که طرح توجیح اقتصادی قوی برای کار خود دارد به مدت سه ماه در کشور پرتغال آگهی موردنظر را به چاپ برساند و در صورت پیدا نشدن متقاضی سه ماه دیگر مجددا این آگهی را در اتحادیه اروپا به اشتراک بگذارد و اگر مجددا کسی برای کار درخواست نداد از دیگر کشورها اقدام به استخدام نیرو نماید .

کارفرما باید تمام شرایط اقامتی را برای فرد مهیا سازد . فرد پذیرفته شده امکان بردن همراه را تا زمان مشخص شدن وضعیت خود در این کشور ندارد .

دانستن زبان پرتغالی و یا انگلیسی برای اخذ ویزا بسیار مهم است . در صورت شروع به کار در این کشور پس از گذشت حدودا چهارسال و پرداخت مالیات میتوان برای اخذ اقامت اقدام نمود .

این پروسه کمی سخت و مشکل به نظر میرسد و بهتر است که از طریق تحصیل وارد این کشور شوید و از آن طریق به کار مشغول شوید . همچنین مهاجرت کاری به آلمان گزینه ای مناسب برای متخصصان می باشد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به پرتغال

این روش از مهاجرت برای جذب سرمایه های خارجی و آوردن سود اقتصادی به کشور پرتغال انجام میشود. سرمایه گذاران میتوانند پس از پرداخت مبلغی مشخص به عنوان سرمایه برای خود و خانواده شان اقامت بگیرند و پاسپورت این کشور را دریافت نمایند . یکی از شرایط سرمایه گذاری خرید ملک به اندازه ۵۰۰ هزار یورو می باشد .

سرمایه گذاری در یکی از زمینه های تجاری به ارزش یک میلیون یورو و یا ایجاد شغل برای ده نفر از شهروندان این کشور نیز میتواند شما را به اقامت این کشور برساند . اقامت به این روش ابتدا به مدت یک سال و سپس دو دوره دو ساله تمدید میشود و در نهایت تبدیل به اقامت دائم میشود .

خرید ملک در این کشور که یکی از روش های مهاجرت به پرتغال می باشد نیز مورد توجه افراد زیادی بوده است . این طرح به عنوان ویزای طلایی نیز معرفی میشود که در چندسال اخیر مورد استقبال بسیاری از افراد واقع گردیده.

مهاجرت از طریق ازدواج به پرتقال

معمولا در تمامی کشورها میتوان با ازدواج با یکی از اتباع آن کشور به اقامت رسید . برای اخذ اقامت باید این ازدواج به صورت رسمی به ثبت برسد و تمام مراحل به صورت قانونی انجام شود. تا فرد بتواند به این کشور مهاجرت نماید . پس از مهاجرت فرد با رعایت قوانین مشخص پس از سه سال میتواند درخواست اقامت دائم نماید .

دقت داشته باشید که ازدواج دارای شرایط خاص خود می باشد که پس از طی تمام مراحل آن میتوان اقامت موقت اولیه را دریافت نمود و در صورت سوری بودن آن تمام راه های مهاجرت به بن بست خواهد رسید .

مهاجرت از طریق تولد فرزند

در کشور پرتغال اخذ اقامت از طریق خون صورت میگیرد و چنانچه فرزند متولد در این کشور از پدر و مادری غیر پرتغالی متولد شود به او اقامت تعلق نمیگیرد .

چنانچه کودکی در خارج خاک این کشور از پدر و یا مادر از تبعه پرتقال متولد شود میتواند تقاضای اقامت نماید . البته این نکته را در نظر بگیرید که این قانون میتواند تغییر یابد و ممکن است در چندسال آینده شیوه اعطای اقامت به کودکان متولد عوض شود .

مهاجرت از طریق پناهندگی به پرتغال

کارشناسان ما پناهندگی در هیچ کشوری را به شما توصیه نمیکنند. زیرا یکی از پرخطرترین راه های مهاجرتی محسوب میشود و سختی که به فرد تحمیل میشود بسیار ریسک بالایی دارد .

در شیوه پناهندگی امکان سوء استفاده از خود فرد و سرمایه شخص بسیار است و بهتر است تا حد ممکن از این روش پر خطر دوری کرد .

با بیان شرایط بالا توصیه ما به شما این است که با مشورت با کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین رجبی برای اخذ اقامت دیگر کشورها از جمله مهاجرت به پرتغال اقدام نمایید . مشاوران ما به صورت حضوری و تلفنی در دفاتر شیراز و تهران پاسخگوی تمام سوالات شما در موارد متذکر و روش های قانونی مهاجرت هستند .

    مشاوره در واتساپ
    مشاوره رایگان در واتساپ
    Scan the code
    سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09192346323 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .