مهاجرت به ترکیه - فارس مهاجر

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه یکی از مهم ترین مقاصد شهروندان ایرانی که به منظور تحصیل، تجارت،گردش و… مد نظر آنها می باشد کشور ترکیه است.


برای مشاوره تماس بگیرید


ویزای کار ترکیه


ویزای پژوهشی ترکیه


ویزای نمایشگاهی ترکیه


ویزای خانوادگی ترکیه


اقامت ترکیه از طریق خرید ملک


اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت


اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک


اقامت ترکیه از طریق تخصص


اقامت ترکیه از طریق ازدواج


ویزا تحصیلی ترکیه

همه چیز درباره کشور ترکیه

کشور ترکیه دارای موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی است. یکی از کشورهای آسیایی است که بخش اعظم این کشوردرآسیا و بخش دیگری از آن در اروپا واقع شده است. این کشور به عنوان پل ارتباطی بین آسیا و اروپا است. ترکیه مساحتی نزدیک به 814 کیلومتر مربع و جمعیتی نزدیک به 72 میلیون نفر دارد. زبان رسمی ترکیه، ترکی استانبولی است و از نظر مساحتی رتبه سی و پنجمین کشور جهان را به خود اختصاص داده است.

بزرگترین شهرهای ترکیه شامل استانبول، آنکارا، ازمیر، آدانا، غازی، بورسا، آنتالیا، عینتاب و قیصریه می­باشند که دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی زیادی است.

ترکیه دارای دو فرهنگ اروپایی و اسلامی است، چرا که بین شرق و غرب قرار گرفته است. تعداد مسلمانان در این کشور بسیار زیاد است و شباهت­های زیادی را با فرهنگ ایران دارد. دین رسمی این کشور در سال 1924 اسلام شناخته شد؛ اما با گذشت زمان این قانون تغییر کرد و از  قانون اساسی ترکیه حذف شد. درحال حاضر دین رسمی این کشور تسنن می­باشد، با این وجود که 80 درصد جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل داده­ اند.

مهاجرت به ترکیه

اقتصاد

در سال 1923، کشور ترکیه دارای یک اقتصاد مختلط بوده که شرکت­های خصوصی و دولتی به توسعه آن کمک بسزایی کردند. از لحاظ اقتصادی، این کشور در جایگاه خوبی قرار دارد. نرخ بیکاری در این کشور نزدیک به 14 درصد است که رقم نسبتا بالایی است. این نرخ بیکاری حاکی از آن است که نیروی کار مازاد زیادی در ترکیه وجود دارد و فرصت­های شغلی در این کشور بسیار کم می­باشد.

مهاجرت و اقامت در ترکیه

مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور از راه­های کار، تحصیل، سرمایه­گذاری، ازدواج، پناهندگی و تولد ممکن است. متقاضیان همچنین می­توانند از طریق خرید ملک و خرید سهام نیز جهت اخذ اقامت این کشوراقدام کنند. تحصیل در ترکیه می­تواند نقطه پرتابی برای متقاضیان باشد؛ چرا که ترکیه دانشگاه­های معتبری را دارا است. مدرک دریافتی از دانشگاه­های ترکیه، در سراسر جهان اعتبار بالایی دارند.

منابع

ترکیه دارای منابع طبیعی زیادی است. و پس از ایران، تنها کشور در آسیا است که ذخایر زغال سنگ را در خود جای داده است و زغال سنگ چوب تولید قابل توجهی دارد که بخشی از نیازهای این کشور را تامین می کند.

در کشور ترکیه نفت در مقیاس های کوچکتری از زغال سنگ تولید می­شود ؛ به طور کلی می­توان گفت ترکیه به واردات نفت وابسته است. پوشش گیاهی ترکیه به دو نوع، چمنزارهای استپی و بیشه­ها و جنگل ها تقسیم می­شود و دارای حیوانات وحشی و پرندگان شکاری زیادی است که در مناطق دست­ نخورده و جنگل­های انبوه می­توان آنها را مشاهده نمود.

اقامت و مهاجرت به ترکیه

ترکیه در حال حاضر به یکی از کشور های پر طرفدار برای متقاضیان ایرانی تبدیل شده است. در ترکیه مهاجرت و اقامت می­تواند علت­های زیادی داشته باشد. برخی برای تحصیل، برخی برای کار و برخی دیگر برای سرمایه­ گذاری به این کشور مهاجرت می­کنند.. گرفتن اقامت ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی ساده تر است. یکی از ویژگی­های آن این است که شهروندان ایرانی نیازی به اخذ ویزا برای سفر به ترکیه ندارند.

در رابطه با مسئله مهاجرت به ترکیه سوالات زیادی وجود دارد که کارشناسان موسسه فارس مهاجر در این مقاله به تمامی آنها پاسخ می­دهند. بررسی شرایط اقتصادی، کاری، سیاسی و آموزشی ترکیه از جمله نکاتی است که باید قبل از مهاجرت به آن توجه کنید،زیرا که اگر بخواهید از طریق کار به ترکیه مهاجرت کنید، نرخ بیکاری به شما کمک می­کند که شرایط کاریابی را در آنجا بسنجید. موسسه فارس مهاجر، یکی از معدود موسسات معتبری است که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت می­باشد و همچنین دارای سابقه چندین ساله در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه است. شما می­توانید جهت مشاوره تخصصی با مشاورین ما، با شماره­های درج شده در سایت تماس بگیرید.

شرایط مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه باید با شرایط اقامت در این کشور آشنا شویم که به ما این امکان را می­دهد که تشخیص دهیم کدام یک از راه­های مهاجرت به ترکیه را انتخاب کنیم. می­توانیم شرایط مهاجرت به ترکیه را در 6 دسته کلی قرار دهیم که عبارت است از:

 1. شرایط اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
 2. شرایط مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق کار
 3. شرایط مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق سرمایه­گذاری
 4. شرایط اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق تولد
 5. شرایط مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق ازدواج
 6. شرایط اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

در ادامه هر کدام از شرایط ذکر شده را به صورت جامع تر بررسی خواهیم کرد.

شرایط اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

متقاضیان می­توانند در تمامی مقاطع تحصیلی ترکیه از دبستان تا دانشگاه را تحصیل کنند تحصیل در مدارس ترکیه برای شهروندان این کشور و اتباع رایگان است. البته هزینه­های تحصیل در کشور ترکیه بسیار پایین

است. دانش­آموزان پس از گذراندن دوره ابتدایی، متوسطه و دبیرستان می­توانند به دانشگاه­های این کشور وارد شوند. همچنین متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه­های این کشور را دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • شرکت در آزمون YOS
 • شرکت در آزمون SAT
 • ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • تسلط به زبان ترکی
 • ارائه رزومه به روز شده

متقاضیان می­توانند با بررسی شرایط خود از این روش در کشور ترکیه تحصیل کنند و دانشجویان پس از 1 سال تحصیل اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارند.

شرایط مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق کار

از دیگر از روش­هایی که متقاضیان می­توانند به ترکیه مهاجرت کنند، کار است که متقاضی با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای ترکیه­ای می تواند به ترکیه مهاجرت نماید. متقاضیان می­توانند با گرفتن ویزای توریستی به ترکیه سفرکنند و شغل مورد نظر خود را جستجو کنند متقاضیانی که می­خواهند به ترکیه مهاجرت کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • پیشنهاد کاری از کارفرمای ترکیه ای
 • رزومه و سابقه شغلی خوب
 • تسلط به زبان ترکی
 • شرایط سنی مناسب

متقاضیان پس از قبولی در مصاحبه کاری، اقامت 1 ساله این کشور را دریافت می­کنند. توجه داشته باشید که مهاجرت کاری به این کشور کمی سخت است زیرا نرخ بیکاری در کشور ترکیه بالا است.متقاضیان واجد شرایط اخذ اقامت ترکیه می­توانند به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشند. شرایط اخذ اقامت بدین صورت است که شما باید قرارداد خود را هر ساله با کارفرما تمدید کنید.

شرایط مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق سرمایه¬گذاری

یکی دیگر از راه­های مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه­گذاری است. سرمایه­گذاری در ترکیه شامل، کارآفرینی، خرید سهام، خرید ملک، خرید اوراق قرضه و… می­باشد. سرمایه­گذاری در ترکیه دارای شرایط متفاوتی است به این معنی که اگر شما بخواهید از طریق خرید ملک در ترکیه سرمایه­گذاری کنید، باید حداقل خانه­ای به ارزش 250 هزار دلارخریداری کنید. همچنین اگر بخواهید از طریق کارآفرینی در ترکیه سرمایه­گذاری کنید باید حداقل 5 شهروند ترکیه­ای را مشغول به کار کنید.

  مشاوره در واتساپ
  مشاوره رایگان در واتساپ
  Scan the code
  سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09192346323 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .