مهاجرت به قبرس - فارس مهاجر

مهاجرت به قبرس

کشور قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است که قسمت شمالی آن تحت سلطه کشور ترکیه و قسمت جنوبی آن تحت سلطه کشور یونان میباشد، که به قسمت تحت سلطه کشور ترکیه قبرس آسیایی و به قسمت تحت سلطه کشور یونان قبرس اروپایی گفته میشود.

بنابراین هر دو به عنوان کشوری مستقل قوانین خاص خود را دارند و متقاضیان دریافت ویزای قبرس اروپایی یا همان ویزای قبرس جنوبی و همچنین متقاضیان دریافت ویزای قبرس شمالی هر یک بایستی مراحل خاصی را دنبال کنند.

قبرس شمالی با نام رسمی جمهوری ترک قبرس شمالی ناحیه تحت تسلط ترک‌ها در شمال قبرس است. پایتخت این ناحیه نیز به مانند کشور قبرس میان ترک‌ها و یونانی‌ها تقسیم شده و شمال شهر نیکوزیا به نام نیکوزیای شمالی با جمعیتی ۵۰٬۰۰۰ نفر مرکز قبرس شمالی می‌باشد.

ویزای قبرس یک مهر روی پاسپورت شما می باشد که اجازه ورود به کشور قبرس را برای شما صادر می کند، و از طریق آن به طور قانونی قادر خواهید بود به طور موقت یا دائمی در این کشور سکونت کنید.

ویزای قبرس، شینگن نیست اما قوانین دریافت این ویزا دقیقا مطابق قوانین ویزای شینگن است. دارندگان ویزای قبرس آزادانه می‌توانند به کشورهای بلغارستان، رومانی و کرواسی سفر کنند.

توجه داشته باشید که اخذ ویزای قبرس شمالی ممکن است برای شما مشکل ساز شود. در صورتی که ویزای قبرس شمالی را در پاسپورت خود داشته باشید، نمی‌توانید برای اخذ ویزای شینگن و یا دیگر ویزاهای معتبر اقدام کنید و قبل از اقدام برای اخذ این دسته از ویزاها، حتما باید پاسپورت خود را تعویض کنید.

سفارت قبرس بر اساس هدفی که مسافر از سفر خود به این کشور دارد ویزا قبرس را به چند دسته طبقه بندی می کند، ویزای قبرس برای ایرانی ها توسط سفارت قبرس در ایران صادر می گردد.

شهروندان ایرانی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کشورهای CIS، ترکیه، آمریکا، کانادا، مکزیک، اسرائیل، ژاپن، سنگاپور، سوئیس، ایسلند، نروژ، استرالیا، نیوزلند و عراق برای بازدید از قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارند.

برای همه بازدید کنندگان، گذرنامه باید به مدت شش ماه اعتبار داشته باشد و معمولا بهتر است دو صفحه از پاسپورت سفید باشد.

    مشاوره در واتساپ
    مشاوره رایگان در واتساپ
    سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09126431123 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .