مهاجرت سرمایه گذاری نروژ - فارس مهاجر

مهاجرت سرمایه گذاری نروژ

مهاجرت سرمایه گذاری نروژ

در مهاجرت, مهاجرت به نروژ 30 ژوئن 2021

کشور نروژ با داشتن حقوق شهروندی و رفاه اجتماعی یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت و زندگی به شمار می رود. طبق گفته مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) روش های مختلفی برای اخذ ویزا و اقامت این کشور وجود دارد، که یکی از آنها مهاجرت و اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری است. فعالیت تجاری در این کشور می تواند آغاز یک تجارت سود آور و مطمئن باشد. هیچ محدودیتی برای خرید ملک از سوی خارجیان در نروژ وجود ندارد، پس ما به شما پیشنهاد می کنیم که ملکی را جهت سرمایه گذاری در این کشور خریداری کنید..

شرایط اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

تحت قانون مهاجرت نروژ، اجازه اقامت دائم به عنوان یک مجوز اقامت شناخته شده است. شرایطی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا متقاضی واجد شرایط دریافت اجازه اقامت در نروژ باشد. این شامل:

 • متقاضی باید حداقل 3 سال متوالی جزو ساکنین نروژ باشد.
 • متقاضی باید تحصیلات خود را در زبان نروژی و مطالعات اجتماعی تکمیل کند.
 • اخذ مجوز حل و فصل مستلزم آن است که متقاضی نه تنها در نروژ ساکن باشد، بلکه برای کار در نروژ به طور نامحدود مجاز باشد.
 • اجازه اقامت دائم متقاضی را در برابر اخراج محافظت می کند.
 • مجوز برای مدت 2 سال صادر می شود.

چه کسی مجاز به اقامت طولانی مدت است؟ ملیت های اتحادیه اروپا / EEA و EFTA همه واجد شرایط درخواست مجوز اقامت در نروژ هستند که در آن می خواهند در مدت بیش از 3 ماه در نروژ باقی بمانند. این دسته از مردم در استفاده از این مجوز پذیرفته خواهند شد:

 • کارکنان
 • خود اشتغالی

دولت در نروژ موضع باز در مقابل FDI را حفظ می کند. نروژ مزایای قابل توجه مالیاتی را برای سرمایه گذاران (چه خارجی یا نروژی) ارائه می دهد، اما بعضی از مزایا، مانند کمک های اجتماعی کمتر، نرخ مالیات پایین و کسرهای اضافی برای افراد برای سرمایه گذاری هایی که در مناطق کمتر ساکن شمال نروژ صورت می گیرد، اعمال می شود. مقررات، استانداردها و شیوه های موجود ممکن است کمی به نفع سرمایه گذاران نروژی، اسکاندیناوی و اروپای اقتصادی باشد.

کشور نروژ به دلایل زیر به کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری تبدیل شده است:

 

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار که در مهاجرت اقامت سرمایه گذاری نروژ باید در نظر گرفته شود، شامل موارد زیر است:

 • مالیات
 • تولید ناخالص داخلی
 • نرخ بهره بانکی
 • تورم
 • بیکاری و…

نرخ مالیات در کشور نروژ

تولید ناخالص داخلی در نروژ

برای سنجیدن اوضاع و احوال اقتصاد یک کشور، بهترین کار این است که به سراغ میزان تولید ناخالص آن برویم. نرخ تولید ناخالص داخلی در حقیقت به معنای همه تولیدات یه کشور چه در کارخانه ها و چه توسط مردم آن است. در مهاجرت اقامت سرمایه گذاری نروژ با توجه به این که قرار است سرمایه خود را وارد یک کشور خارجی کنید؛ حتماً توجه کافی به میزان تولید ناخالص داخلی آن داشته باشید.

نرخ تورم در کشور نروژ

با نگاهی به نمودار زیر متوجه نرخ تورم در نروژ می شوید. میزان تورم از دیگر شاخص های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری است که باید مورد توجه متقاضیان مهاجرت اقامت سرمایه گذاری نروژ قرار بگیرد.

نرخ بیکاری در کشور نروژ

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری نروژ

نروژ کشوری با ثبات سیاسی، مدرن و بسیار توسعه یافته با جمعیت کم و اقتصاد بسیار قوی است. نروژ برای کسب و کار با سهولت در رتبه هفتم قرار دارد. نروژ عضو توافق نامه شینگن است اما عضو اتحادیه اروپا نیست. صنایع اصلی نروژ عبارتند از نفت و گاز، غذای دریایی، حمل و نقل، فعالیت های تحقیق و توسعه.

 

نروژ همچنین گران ترین کشور جهان با افزایش قیمت املاک و مستغلات است. پول اصلی نور کرون NOK است. قبل از اینکه متقاضی می تواند واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم باشد، ابتدا بایستی یک ویزای موقت برای اولین بار در نروژ اقامت داشته باشد. الزامات متعددی در این درخواست ویزا وجود دارد که عبارتند از:

 • متقاضی باید ثابت کند که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود در نروژ برای مدت اقامت خود دارند (اگر متقاضی قصد ندارد در کشور کار کند یا خود کارمند باشد)
 • متقاضی باید گذرنامه معتبر با حداقل 3 ماه پس از بازگشت از نروژ داشته باشد

اجازه اقامت دائم، حداقل سرمایه گذاری 100،000 یورو (بدون محدودیت). سرمایه گذاری در یک شرکت جدید یا فعلی نروژی و ایجاد شغل در بخش هایی از قبیل مراکز IT، حمل و نقل، نفت و گاز، انرژی سبز، غذاهای دریایی و بازرگانی دریایی و غیره. ویزای تجاری – ویزای C / ویزا / مجوز اقامت:

 • زمان پردازش 1 ماه
 • اقامت دائم، پس از 3 سال زندگی مداوم
 • تابعیت نروژ، پس از 7 سال زندگی از طریق قبول تابعیت

اول، فرم درخواست را دانلود کنید، آن را به طور کامل و با صداقت پر کنید. شما همچنین می توانید فرم درخواست اخذ ویزای شنگن را به صورت الکترونیکی پر کنید و سپس یک نسخه کپی تهیه کنید. 2 عکس باید ضمیمه شده باشد؛ عکس باید از فرمت گذرنامه باشد – یک عکس کلی که به تازگی با یک پس زمینه روشن ثبت شده است. در مورد نیازمندی های عکس و مشخصات ویزا نروژ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گذرنامه شما و نسخه های ویزای قبلی شما – حداقل 3 ماه پس از تاریخ بازگشت – لازم است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. یک کپی از رزرو بلیت برگشت شما. توصیه نمی شود قبل از گرفتن ویزا بلیط بخرید – در غیر این صورت نیاز نیست.

رزرو پرواز با تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از نروژ. یاد بگیرید چگونه برنامه سفر پرواز را برای درخواست ویزا آماده کنید. اثبات محل اقامت برای تمام مدت اقامت در نظر گرفته شده در نروژ. نحوه رزرو هتل برای درخواست ویزا را بیاموزید. اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر،کارت سهمیه در صورت امکان)

شرایط اخذ پاسپورت نروژ از طریق سرمایه گذاری

برای درخواست شهروندی نروژ، شما باید اجازه اقامت نروژ به صورت معتبر داشته باشید. همچنین باید چندین مورد دیگر از جمله موارد زیر را رعایت کنید:

 • شما باید هویت خود را مستند سازی یا روشن کنید.
 • شما باید در نروژ ساکن باشید و قصد ادامه زندگی در اینجا را دارید.
 • شما باید 300 ساعت ادبیات را در زبان نروژی تکمیل کنید یا بتوانید مهارت های کافی در نروژی یا سامی را ثبت کنید.
 • شما نباید به جرم جنایی محکوم شده باشید یا دستور داده شده که تحت درمان و مراقبت روانپزشکی اعمال شوید (نیاز به رفتار خوب).
 • طبق قانون نروژی، داشتن تابعیت دوگانه مجاز نیست. بنابراین فردی که برای شهروندی نروژی درخواست می کند، باید سابقۀ شهروندی خود را حذف کند.

اگر شما متاهل هستید، یا شریک ثبت شده یا همسر یک فرد نروژی هستید، زمانی که در نروژ زندگی کرده اید و کل زمانی که با آن ها ازدواج کرده اید، باید حداقل هفت سال باشد. شما باید حداقل در سه سال گذشته در نروژ زندگی کرده باشید. شما هنوز در هنگام ازدواج باید فکر کنید، همسر خود را به طور رسمی ثبت نام کنید و همسران خود را در زمان تصمیم گیری با هم زندگی کنید. شما باید شرایط لازم برای اقامت دائم در نروژ را بپذیرید.

قوانین جداگانه برای کودکان زیر 12 سال و افراد بالای 55 سال که برای شهروندی نروژی درخواست می شوند، اعمال می شود. افرادی که پیش از رسیدن به سن 18 سالگی به نروژ آمدند باید طی هفت سال گذشته در اینجا به مدت 5 سال زندگی کنند. به یاد داشته باشید که شما باید اجازه معتبر داشته باشید در حالی که درخواست شهروندی تان پردازش می شود. مجوز تنها به این دلیل معتبر نیست که درخواست شهروندی کرده اید.

بنابراین باید برای تجدید مجوز شما حداقل یک ماه قبل از پایان آن درخواست دهید. 5 سال مدت زمان دوره سرمایه گذاری میباشد که شما پس از آن اقدام به اخذ شهروندی می کنید. پس از اینکه به شهروند نروژی تبدیل شدید، برای شرکت در یک مراسم شهروندی داوطلبانه دعوت به عمل خواهید آورد. این فرماندار شهرستان است که این مراسم را برگزار می کند.

 بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در نروژ

به غیر از صنعت نفت و گاز، بخش املاک و مستغلات نیز وجود دارد که میلیونرها به آنها می پردازند. حقیقتاً کسب و کار املاک در نروژ بسیار پررونق است و کاری همیشگی برای سرمایه گذاران محسوب می شود. پس اگر می خواهید بعنوان کارآفرین به جرگه میلیونرهای نروژ بپیوندید، بایستی بنگاه املاک و مسکن تاسیس کنید.

افتتاح  فروشگاه زنجیره ای در یک مکان مناسب در هر کدام از شهرهای نروژ – به ویژه در مناطقی که تفریحات شبانه وجود دارد – واقعاً تجارت سودآوری است. تنها کاری که باید برای ماندن در این تجارت و کسب سود زیاد انجام دهید این است که مرتبا فروشگاه را پر از کالاهای خانگی و مواد غذایی کنید. یکی دیگر از مشاغل پر رونق و آسان در نروژ، افتتاح فروشگاه محصولات فناوری است. اگر فروشگاه شما مملو از برندهای تلفن های هوشمند، تبلت، رایانه، لپ تاپ، دوربین های فیلمبرداری، دستگاه بلوتوث، چاپگر، لوازم جانبی و غیره شود، دیگر خیالتان بابت جذب مشتری راحت باشد. علاوه بر فروش می توانید به تعمیر این لوازم نیز بپردازید.

کشیدن سیگار در مکان های عمومی در نروژ غیر مجاز است، به همین دلیل در شهرهای بزرگ نروژ مکان هایی برای عرضه سیگار برگ وجود دارد. اگر به فکر راه اندازی یک شرکت در نروژ هستید، می توانید این گزینه را مورد بررسی قرار دهید. این یک سرمایه گذاری سودآور است به ویژه اگر محیط آن دوستانه و برای عموم آزاد باشد و در هر زمان بهترین مارک های سیگار را عرضه کنید. برای مشتری خوشایند نیست که وارد شرکت شود اما محصول مورد نظرشان موجود نباشد، به همین خاطر بهتر است فروشگاه را با انواع و اقسام سیگار پر کنید.

نروژی ها عاشق غذاهای دریایی هستند و اگر مغازه ای در این خصوص در مرکز شهر راه اندازی کنید، قطعا فروش خوب و در نتیجه سود بسیار خوبی به دست خواهید آورد. بدون شک این تجارت بسیار سودآور است و فقط نیاز به سرمایه و مهارت ها دارد. اگر یک مکانیک ماهر خودرو هستید و میخواهید رئیس خود باشید، می توانید به فکر مکانی برای ارائه خدمات خودرو یا مکانیکی باشید. تنها کاری که باید برای جذب مشتری انجام دهید این است مغازه خود را در مکانی  راه اندازی کنید که به راحتی قابل دسترس باشد. این نوع کسب و کار سود زیادی برای مالک آن دارد، مخصوصا اگر حرفه خود را به نحو احسن انجام دهند.

شرایط اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

هیچ محدودیتی برای خرید ملک از سوی خارجیان در نروژ وجود ندارد. پس اگر قصد ماندن در نروژ را برای مدتی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که برای تجربه‌ی تجارتی خوب، ملکی را خریداری کنید. ارزش ملک در دهه گذشته به طور پیوسته افزایش یافته و انتظار نمی‌رود که سقوط قیمت‌ها را در آینده داشته باشیم. در طول بحران سال 2008، تلنگری به قیمت‌ها زده شد، اما مجدد، قیمت ها به عقب برگشتند. با این هزینه‌های بالای اجاره و رهن، البته در صورتی که استطاعت مالی دارید عاقلانه است که خود، ملکی را خریداری کنید.

معمولا افراد برای خرید ملک، وامی را تحت عنوان وام مسکن می‌گیرند که در مدت 15 تا 20 سال باید بازپرداخت شود. اگر در گرفتن وام از بانک با مشکل مواجه شوید، می توانید از وام شهرداری اداره مسکن در هر محله استفاده کنید. بانک مسکن، مرکز ارایه‌ی وام، کمک‌های مالی و راهنمایی در مورد خرید ملک در نروژ است. آنها همچنین خریداران را از طرح‌های جدید مطلع می کنند.

در اسلو مالیات دارایی وجود ندارد، هرچند برای هر فروش تقریبا 2.5 درصد مالیات انتقالی به عنوان هزینه سند باید پرداخت شود. علاوه بر این، به طور معمول بلافاصله بعد از اینکه فروش به طور کامل انجام شد حق حبس مال روی ملک گذاشته می‌شود. هنگامی که مالکیت ملک به طور رسمی منتقل شود، این حق حبس مال نیز از روی ملک برداشته می‌شود.

معمولا 20 درصد قیمت ملک باید به عنوان پیش قسط پرداخت شود. نرخ سود بسته به اینکه چقدر به عنوان پیش قسط در نظر گرفته شده است، تغییر خواهد کرد. جوانانی که مسکن اولی هستند می‌توانند وام مسکن با نرخ سود پایین تری دریافت کنند. هزینه های اضافی دیگری نیز وجود دارد که با توجه به نوع ملک متفاوت است. برای اطلاع از این هزینه‌ها برای ملک مورد نظر خود، میتوانید از نمایندگی املاک و مستغلات سوال کنید.

خانه ها یا ویلاهایی که افراد برای سپری کردن تعطیلات خود خریداری می‌کنند مشمول مالیات سالانه 2.5 درصدی از ارزش  افزوده‌ی املاک می‌شود. اگر ملک به طور انحصاری برای اجاره دادن به افراد استفاده شود، در واقع کسب و کار محسوب شده و مالیاتی با نرخ 28 درصدی اخذ می‌گردد. اگر به فروش برسد، و بیش از پنج سال در اختیار صاحب خانه باشد، سود آن مالیاتی را شامل نخواهد شد. باید بدانید که تنها با خرید ملکی در نروژ نمی توانید مجوز اقامت دائم بگیرید.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در نروژ جهت اخذ اقامت

نروژ یک کشور پیشرفته در شمال اروپا است، یک کشور پر جمعیت با اقتصاد سالم. نروژ جزء منطقه شنگن است ولی عضو کشورهای شهروندی اتحادیه اروپا نیست. نروژ به ویزای طلایی و ویزا از طریق سرمایه گذاری مجوز می دهد، معیار سرمایه گذاری براید دریافت ویزای از طریق سرمایه گذاری 100 هزار یورو است. سرمایه گذاری تنها در شرکت های نفت و گاز و یا شرکت های IT مجاز است.

دریافت ویزا سرمایه گذاری از طریق شرکت های مهاجری بهترین راه برای مهاجرت به نروژ است، البته در صورتی که توانایی مالی داشته باشید. نروژ یک کشور پیشرفته است و زندگی در آن جا یک زندگی ایده‌آل است. وقتی که از شرکت مهاجرتی مشاوره میگیرید هیچ نگرانی در این مورد کم و کسری وجود ندارد. اطلاعات کامل توسط شرکت های مهاجرتی  فراهم شده است و این مسئله مهاجرت به نروژ را ساده کرده است. سرمایه گذاری مالی:

 • حداقل میزان سرمایه گذاری: 100 هزار یورو(تقریبا 112 هزار دلار)
 • مدت زمان اجرا : 1 ماه
 • مجوز اقامت : بعد از 3 سال زندگی مداوم
 • شهروندی نروژ : بعد از 7 سال زندگی

مزایا و معایب سرمایه گذاری در نروژ

مزایای اصلی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) نروژ، اقتصاد بسیار قوی و چشم انداز‌های بسیاری برای توسعه دارد. به عنوان مثال، بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار توسعه یافته است. بخش عمومی نیز به خوبی سازمان یافته (سرمایه ای مستقل در منابع مازاد وجود دارد که در هر زمانی می‌تواند در اقتصاد دخالت کند) و زیرساخت های کشور دارای کیفیت بالایی است.

نیروی کار بسیار ماهر، چند زبانگی و بالاترین قدرت خرید در جهان از دیگر نقاط مثبت نروژ است. همانطور که می توان از جایگاه هشتم آن در رتبه بندی بانک جهانی در بین کشورهایی که تجارت در آنها آسان تر است (انجام تجارت نروژ 2018) فهمید، محیط کسب و کار در نروژ بسیار مثبت و پایدار است. بخش بانکی و مالی و همچنین چارچوب مالی و قانونی نیز بسیار قوی هستند. محیط سیاسی کشور دموکراتیک، سالم و شفاف است.

در نتیجه، حتی اگر بازار داخلی کوچک باشد (بدهی بیش از حد خانوارها و جمعیت کوچک)، نروژ پایگاه جالبی برای اجرای آزمایشی محصولات پرهزینه‌ی نوآورانه و همچنین برای صادرات به بازارهای کشورهای شمال اروپا، دریای بالتیک و روسیه غربی است.

معایب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در نروژ:

اقتصاد نروژ به طور کلی بسیار متنوع نیست و بسیار تحت تاثیر قیمت نفت است و در حال حاضر کشور از اوج تولید خود نیز فراتر رفته است (حتی اگر منابع جدیدی کشف شده باشد). همانند هر اقتصاد بین المللی باز دیگری، اقتصاد نروژ نیز نسبت به وضعیت اقتصادی رقیبان اصلی اقتصادی خود بسیار آسیب پذیر است و هنوز پیش بینی تأثیر خارج شدن از انگلیس در آینده (بزرگترین بازار صادرات نروژ است) بر اقتصاد آن سخت است.

با توجه به انزوای جغرافیایی برخی مناطق خاص کشور، هزینه حمل و نقل، تدارکات و ساخت زیربنای مخابراتی بسیار زیاد است. کشور، قوانین کار بسیار سخت گیرانه‌ای را تنظیم کرده که موجب دستمزد بالای نیروی کار در کشور شده است.

سوالات متداول در مورد اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

1- تحت چه شرایطی متقاضی واجد شرایط دریافت اقامت در نروژمی شود؟

 • متقاضی باید حداقل 3 سال متوالی جزو ساکنین نروژ باشد.
 • متقاضی باید تحصیلات خود را در زبان نروژی و مطالعات اجتماعی تکمیل کند.
 • اخذ مجوز حل و فصل مستلزم آن است که متقاضی نه تنها در نروژ ساکن باشد، بلکه برای کار در نروژ به طور نامحدود مجاز باشد.
 • اجازه اقامت دائم متقاضی را در برابر اخراج محافظت می کند.
 • مجوز برای مدت 2 سال صادر می شود.

2- چه کسی مجاز به اقامت طولانی مدت نروژ است؟

ملیت های اتحادیه اروپا / EEA و EFTA همه واجد شرایط درخواست مجوز اقامت در نروژ هستند که در آن می خواهند در مدت بیش از 3 ماه در نروژ باقی بمانند.

3- نروژ چه مزایای برای سرمایه گذاران در نظر می گیرد؟

دولت در نروژ موضع باز در مقابل FDI را حفظ می کند. نروژ مزایای قابل توجه مالیاتی را برای سرمایه گذاران (چه خارجی یا نروژی) ارائه می دهد، اما بعضی از مزایا، مانند کمک های اجتماعی کمتر، نرخ مالیات پایین و کسرهای اضافی برای افراد برای سرمایه گذاری هایی که در مناطق کمتر ساکن شمال نروژ صورت می گیرد، اعمال می شود.

4- الزامات ویزا اقامت موقت نروژچیست؟

 • متقاضی باید ثابت کند که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود در نروژ برای مدت اقامت خود دارند (اگرمتقاضی قصد ندارد در کشور کار کند یا خود کارمند باشد)
 • متقاضی باید گذرنامه معتبر با حداقل 3 ماه پس از بازگشت از نروژ داشته باشد

5- پس از چه مدت زندگی در نروژ فرد می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند؟

اقامت دائم، پس از 3 سال زندگی مداوم

6- پس از چه مدت زندگی در نروژ فرد می تواند تابعیت نروژرا بگیرد؟

تابعیت نروژ، پس از 7 سال زندگی از طریق قبول تابعیت

7- حداقل سرمایه گذاری برای اجازه اقامت دائم نروژ چه قدر است؟

حداقل سرمایه گذاری 100،000 یورو (بدون محدودیت).

8- با سرمایه گذاری در چه حوزه هایی فرد متقاضی می تواند اقامت دائم نروژ را اخذ کند؟

سرمایه گذاری در یک شرکت جدید یا فعلی نروژی و ایجاد شغل در بخش هایی از قبیل مراکز IT، حمل و نقل، نفت و گاز، انرژی سبز، غذاهای دریایی و بازرگانی دریایی و غیره.

9- عکس مورد نیاز برای درخواست ویزا تجاری – ویزا C نروژ چه ویزگی هایی باید داشته باشد؟

2 عکس باید ضمیمه شده باشد؛ عکس باید از فرمت گذرنامه باشد – یک عکس کلی که به تازگی با یک پس زمینه روشن ثبت شده است.

10- شرایط اخذ پاسپورت نروژ از طریق سرمایه گذاری چیست؟

 • شما باید هویت خود را مستند سازی یا روشن کنید.
 • شما باید در نروژ ساکن باشید و قصد ادامه زندگی در اینجا را دارید.
 • شما باید 300 ساعت ادبیات را در زبان نروژی تکمیل کنید یا بتوانید مهارت های کافی در نروژی یا سامی را ثبت کنید.
 • شما نباید به جرم جنایی محکوم شده باشید یا دستور داده شده که تحت درمان و مراقبت روانپزشکی اعمال شوید (نیاز به رفتار خوب)
 • طبق قانون نروژی، داشتن تابعیت دوگانه مجاز نیست. بنابراین فردی که برای شهروندی نروژی درخواست می کند، باید سابقۀ شهروندی خود را حذف کند.

11- آیا قوانین و شرایط اخذ شهروندی نروژ برای افراد با محدوده سنی متفاوت یکسان است؟

قوانین جداگانه برای کودکان زیر 12 سال و افراد بالای 55 سال که برای شهروندی نروژی درخواست می شوند، اعمال می شود. افرادی که پیش از رسیدن به سن 18 سالگی به نروژ آمدند باید طی هفت سال گذشته در اینجا به مدت 5 سال زندگی کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره در واتساپ
  مشاوره رایگان در واتساپ
  Scan the code
  سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09192346323 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .