مهاجرت کاری به کانادا - فارس مهاجر

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

در مهاجرت, مهاجرت به کانادا 30 ژوئن 2021

این روزها یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا اخذ ویزای کار است. از آنجایی که وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی در این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد و از سوی دیگر از جمعیت نسبتاً کمی نیز برخوردار است، هر ساله میزبان بیش از ۳۰۰۰ نیروی کار متخصص است که با داشتن ویزای کار در کانادا به یکی از استان های این کشور مهاجرت می کنند.

همه افرادی که اقامت دائم کانادا را ندارند و جز شهروندان کانادایی نیستند، برای این که بتوانند در کانادا کار کنند، باید ویزای کار موقت دریافت کنند. البته استثنا هم وجود دارد که به برخی از افراد این امکان را می دهد که بدون ویزای کار در کانادا به طور موقت مشغول به کار شوند.

شرایط درخواست ویزای کاری کانادا

برای درخواست ویزای کاری کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

دعوت‌نامه معتبر:

دعوتنامه ویزای کار کانادا باید از سوی یک کارفرما، یک شرکت و یا یک موسسه ارسال شود. دعوتنامه ویزای کاری همان دعوت به همکاری و یا پیشنهاد شغلی است که در متن آن باید کلیه اطلاعات شخصی متقاضی، شغلی که در آن باید فعالیت داشته باشد و حقوق دریافتی ذکر شود. دعوتنامه ویزای کاری کانادا حتما باید توسط اداره مهاجرت به تائید برسد و فقط در شغل‌هایی که به نیروهای خارجی مورد نیاز است، معتبر می‌باشد.

 

تائیدیه آزمون LMIA:

آزمون LMIA، یک آزمون ارزیابی نیروهای ماهر خارجی می‌باشد. توجه داشته باشید که برای تمامی شغل‌ها نیازی به انجام این آزمون نیست و در صورتی که نیاز به انجام این آزمون باشد، در متن دعوتنامه به آن اشاره می‌شود.

 

تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای کاری کانادا باید به افسران ویزای این کشور اثبات کند که شما توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت در ۱ سال را بدون نیاز به حقوق‌های دریافتی شغل جدید دارید. تمکن مالی ویزای کار کانادا باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

 

شرایط عمومی ویزای کاری کانادا:

تحصیلات، سابقه شغلی، دانش زبانی، سن، وضعیت مالی و مهارت‌های متقاضی ویزای کار کانادا در اخذ ویزا بسیار تاثیرگزار است. تحصیلات و سابقه شغلی متقاضی باید با هم مرتبط باشند. در صورتی که متقاضی مایل باشد در ایالات انگلیسی زبان کار کند، باید حداقل آیتلس ۵ جنرال ارائه کند. بهترین سن برای اقدام ویزای کار کانادا، بین ۲۵ تا ۴۰ می‌باشد و این بازه سنی در هر شغلی متفاوت می‌باشد. وضعیت مالی متقاضی نیز باید به گونه‌ای باشد که توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت ۱ ساله در کانادا را بدون در نظر گرفتن حقوق دریافتی، داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای کار کانادا نیست.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری کانادا:

دعوتنامه معتبر از یک کارفرما و یا یک شرکت

تائیدیه آزمون LMIA

گواهی سلامت جسمانی (به همراه تائیدیه امور خارجه و دادگستری)

گواهی عدم سوء پیشینه (به همراه تائیدیه امور خارجه و دادگستری)

فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی و اطلاعات خانوادگی

تمکن مالی و گردش حساب

اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

ارائه مدرک زبان (با توجه به ایالتی که در آن می‌خواهید مشغول شوید)

گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار به همراه سابقه بیمه تامین اجتماعی

مراحل دریافت ویزای کار موقت کانادا

پروسه دریافت ویزای کار موقت کانادا یک پروسه چند مرحله ای است و ممکن است تا هفته ها به طول بیانجامد. بسته به ملیت متقاضی، تخصص و شغل مورد نظر وی در کانادا، امکاناتی برای تسریع این روند وجود دارد. هرچند بعضی از ویزاهای کاری نیازی به دریافت ارزیابی تأثیرات بازار کار(LMIA) ندارند،

به طور کلی پروسه دریافت ویزای کار به صورت زیر است:

قدم اول: متقاضی باید از یکی از کارفرمایان کانادا که آماده ی اسپانسر کردن او است، پیشنهاد کار (job offer) دریافت کند.

قدم دوم: در صورت نیاز کارفرما باید گزارش ارزیابی تأثیرات بازار کارLMIA را از وزارت کار درخواست کند. هر چند مشاغلی وجود دارد که نیازمند اخذ LMIA نیستند(مشاغل معاف از LMIA).

قدم سوم: تمدید پیشنهاد کاری توسط کارفرما

قدم چهارم: ارائه درخواست برای ویزای کار

قدم پنجم: صدور ویزای کار

هزینه دریافتی توسط سفارت کانادا جهت درخواست ویزای کار کانادا

این هزینه برابر با 240 دلار است، که ۱۵۵ دلار آن برای بررسی مدارک و ۸۵ دلار آن برای انگشت نگاری می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای کاری کانادا توسط سفارت

حدودا ۹ هفته کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای کار کانادا برای شما صادر می‌شود. جواب ویزای کاری کانادا به صورت PDF و در اکانت متقاضی ارسال می‌شود.

عدم موافقت ویزای کار کانادا ( ریجکت ) و نحوه رفع ریجکتی و یا اعتراض به آن

رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای کاری کانادا، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان می‌باشد.

دیگر دلایل ریجکت ویزای کاری کانادا به ترتیب زیر می‌باشد:

عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان

عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در کانادا

ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی

تاریخچه سفری نامناسب

ارائه دعوت‌نامه غیرواقعی و یا دروغین (که ممکن است متقاضی تا ۵ سال از درخواست کلیه انواع ویزای کانادا محروم شود)

برای اعتراض به ریجکت ویزای کاری کانادا، باید درخواست خود را به یک وکیل ارائه کنید. رفع ریجکتی ویزای کار کانادا نیز به این شکل است که پس از رفع نواقص پرونده، دوباره درخواست خود را به سفارت کانادا تحویل کنید.

شرایط و چگونگی تمدید ویزای کار کانادا

لازم است که متقاضی حداقل ۱ ماه (۳۰ روز ) مانده به پایان اعتبار ویزا، برای تمدید اقدام نماید. البته لازم است که قبل از اقدام برای تمدید ویزا، از سوی کارفرما درخواست جدیدی به اداره کار کانادا فرستاده شود. در این صورت با وجود تمام شدن مدت اعتبار ویزا، فرد متقاضی (که طی ۱ ماه گذشته درخواست تمدید داده است) می تواند همچنان در کانادا به کار خود (بصورت قانونی) مشغول باشد.

شرایط تغییر ویزای کوتاه مدت کار کانادا به سایر ویزاها

ویزای کار برای افرادی صادر می شود که قصد دارند به طور موقت و برای مدت زمان محدودی در کانادا کار و زندگی کنند. اگر فرد تحت یکی از این ویزاهای نامبرده وارد کانادا شده باشد، باید یا نسبت به تمدید ویزای خود قبل از پایان تاریخ اعتبار اقدام کند و یا برای یکی از انواع ویزاهای زیر درخواست داده و وضعیت ویزای خود را تغییر دهد. در برخی شرایط این مسیر ممکن است به اخذ اقامت دائم کانادا منتهی شود.

 

ویزای اقامت کانادا (Immigrant Visa) به عنوان پناهنده ی سیاسی

 

ویزای کار (work permit visa) به عنوان پرستار خانگی (Live-in-Caregiver)

 

ویزای اقامت کانادا به عنوان همسر فرد:

در صورتی که فرد در حین داشتن ویزای موقت کانادا، در این کشور ازدواج کند، واجد شرایط این ویزا خواهد شد. یعنی فرد ممکن است با ویزای توریستی به کانادا آمده باشد ولی وضعیت ویزایش به این گروه تغییر کند.

 

ویزای اقامت کانادا تحت گروه بشردوستانه:

در این گروه درخواست ها در صورتی پذیرش می شود که در صورت عدم صدور ویزا، متقاضی دچار سختی خواهد شد.

 

برای اینکه فردی بتواند به طور دائم در کانادا کار کند، باید درخواست اقامت دائم دهد. هرچند داشتن ویزای کار موقت همانند سکوی پرتابی برای دریافت اقامت دائم کانادا است. زمانی که فرد با ویزای کاری در کانادا حضور دارد، ممکن است واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا تحت یکی از برنامه های تجربه کانادایی(CEC)، نیروی متخصص(Skilled Worker) و یا برنامه های استانی(Provincial Nominee Programs) نیز باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره در واتساپ
    مشاوره رایگان در واتساپ
    سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09126431123 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .