هزینه های زندگی برای مهاجرت به استرالیا - فارس مهاجر

هزینه های زندگی برای مهاجرت به استرالیا

هزینه های زندگی برای مهاجرت به استرالیا

در مهاجرت, مهاجرت به استرالیا 16 نوامبر 2022

هزینه مهاجرت به استرالیا:

هزینه زندگی در استرالیا یکی از مواردی است که فرد باید قبل از مهاجرت به استرالیا به آن توجه کند و برآوردی از آن‌ها بدست آورد. چرا که قیمت‌های زندگی در کشوری متفاوت به عواملی مانند تعداد اعضای خانواده، محل اقامت امکانات رفاهی یا حتی بازار کار بستگی دارد.

ایرانیان معمولا به‌دنبال محلی برای اخذ اقامت استرالیا هستند که وضعیت رفاهی عالی داشته باشد و سبک و نوع زندگی‌شان را بپسندند. به همین دلیل سوال‌هایی همچون قیمت زندگی در استرالیا چقدر است؟

ارزان‌‎ترین و گران‌ترین شهرها کدام‌اند؟ وضعیت تحصیل و کار به چه صورت است؟ وضعیت بهداشت و خدمات درمانی، خوراک و پوشاک، مسکن و حمل‌ونقل چگونه است؟

استرالیا جز کشورهای توسعه یافته می باشد که طبق آخرین آمارهای اعلام شده برخی از شهرهای مهم استرالیا اعم از ملبورن جز برترین شهر های جهان منتخب شده است و شهرهایی همچون سیدنی، پرت و آدلید در رده های بعدی شهرهای برتر دنیا انتخاب شده اند که خود این موضوع نشان از برخورداری سطح رفاه بالای اجتماعی و کیفیت خوب زندگی مردم در این کشور می باشد به همین جهت می توان گفت هزینه های زندگی در استرالیا بالاخص در شهر های بزرگ، بیشتر می باشد. طبیعتا بسیاری از متقاضیان جهت اقامت استرالیا تمایل دارند قبل از اقدام از هزینه های زندگی در استرالیا مطلع شوند. به همین دلیل بر آن شدیم تا شرحی از هزینه های زندگی در استرالیا را خدمتتان ارائه کنیم.

هزینه های زندگی برای مهاجرت به استرالیا

قیمت مواد غذایی و نوشیدنی‌ها در تمامی شهرهای استرالیا متفاوت است. برای مثال پرداخت این هزینه‌ها در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر از شهرهای کوچک و دور از مرکز شهر است. یا اینکه مبالغ در شهرهای ساحلی که پربازدید است با شهرهای کم بازدید متفاوت شمرده می‌شود.

به‌طور کلی، غذا برای یک فرد معمولاً بین 250-350 دلار استرالیا در ماه هزینه می‌شود. حتی ممکن است این مبالغ برای کسانی که در شهرهای بزرگ مانند سیدنی زندگی می‌کنند، بیشتر باشد.

با توجه به کمبود مسکن در سال‌های اخیر، هزینه زندگی در استرالیا در بخش مسکن افزایش یافته است. بدون شک درصدی از حقوق را باید برای پرداخت اجاره در نظر گرفت.

اما خیالتان راحت باشد همیشه هزینه‌های اجاره زیاد نخواهد بود، چرا که با اخذ اقامت دائم استرالیا و دو سال زندگی در این کشور می‌توان از مزایای بیشماری استفاده کرد.

مسکن مبلغ اجاره ماهانه (دلار استرالیا)
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1,866.50
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از شهر 1,430.67
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 3,162.86
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از شهر 2,251.84

هزینه اجاره خانه در شهرهای مختلف استرالیا

در سال 2022 به‌طور متوسط، اجاره آپارتمان حدود 460 دلار در هفته است. برای خانه‌ها، میانگین 520 دلار است. اما با توجه به تغییرات نرخ بازار نمی‌توان عددی مشخص را بیان کرد و بر پایه اطلاعات اقدام کرد، زیرا ممکن است این اعداد هفته به هفته یا ماه به ماه تغییر کند:

 • هزینه اجاره مسکن در شهر سیدنی: تقریبا 540 دلار استرالیا
 • هزینه اجاره مسکن در شهر کانبرا: تقریبا 560 دلار استرالیا
 • هزینه اجاره مسکن در شهر ملبورن: تقریبا 440 دلار استرالیا
 • هزینه اجاره مسکن در شهر بریسبان: تقریبا 420 دلار استرالیا
 • هزینه اجاره مسکن در شهر پرث: تقریبا 395 دلار استرالیا
 • هزینه اجاره مسکن در شهر آدلاید: تقریبا 405 دلار استرالیا
 • هزینه اجاره مسکن در شهر هوبارت: تقریبا 450 دلار استرالیا

دولت استرالیا به مهاجران و مردمان کشور خود توجه ویژه‌ای می‌کند و خدمات شهری را در اختیارشان قرار می‌دهد. خدمات اساسی هر خانواده شامل برق، گاز، آب و اینترنت است.

البته در ماه‌های گرم به‌دلیل نیاز به تهویه هوا، صورت‌حساب‌های مربوط به برق بیشتر از ماه‌های گرم می‌شود و در فصل‌های سرد نیز هزینه گاز به مراتب بیشتر از سایر خواهد بود.

هزینه زندگی در استرالیا در بخش رفاهی برای یک نفر که در یک آپارتمان یک‌خوابه زندگی می‌کند معمولاً کمی کمتر از 220 دلار استرالیا در ماه هزینه می‌شود. همچنین دو نفر که در یک آپارتمان دو‌خوابه سکونت دارند باید مبلغی در حدود 360 دلار استرالیا بپردازند.

هزینه خدمات رفاهی در سترالیا از جمله آب، برق، گاز و … برحسب دلار استرالیا در جدول زیر بررسی شده است.

نوع خدمات هزینه (دلار استرالیا)
هزینه برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله (آپارتمان 85 متر مربع) 204.49
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه پیش پرداخت محلی (بدون تخفیف یا طرح) 0.40
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL) 76.75

متوسط هزینه حمل‌ونقل در استرالیا

هزینه متوسط بلیط اتوبوس شهری در استرالیا 3 دلار استرالیا است. اگر کسی بخواهد از زیبایی‌های شهر استفاده کند، هزینه زندگی در استرالیا و حمل‌ونقل حدود 8 دلار محاسبه شده است.

بلیط یک‌طرفه برای تراموا یا قطار داخل شهر، حدود دو دلار استرالیا است. سفر با اتوبوس نیز از طریق شرکت‌هایی صورت می‌گیرد که آن ها برای رفت‌وآمد بین شهری از مسافران مبالغی در حدود 35 ال 65 دلار استرالیا دریافت می‌کنند. در جدول زیر، می‌توانید سایر هزینه‌های حمل‌و‌نقل در استرالیا را ببینید.

نوع تردد مبلغ (دلار استرالیا)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 4.50
بلیط ماهانه (قیمت معمولی) 152.09
تاکسی (تعرفه عادی) 4.20
1 کیلومتر تاکسی (تعرفه عادی) 2.17
بنزین (1 گالن) 50.00

 

هزینه پوشاک و کفش در استرالیا

در ادامه در جدول زیر هزینه کفش و لباس در این کشور بررسی شده است.

پوشاک هزینه (دلار استرالیا)
شلوار جین (Levis 501 یا مشابه) 99.90
یک لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره‌ای (زارا، اچ اند ام، …) 58.57
یک جفت کفش دویدن نایک (میان رده) 141.23
یک جفت کفش تجاری چرم مردانه 149.79

متوسط هزینه تحصیل در شهرهای استرالیا

هزینه تحصیل در هریک از شهرهای استرالیا برای کسانی که موفق به اخذ اقامت دائم شده‌اند، رایگان است. کسانی که تنها برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده‌اند باید مبالغی اندک را پرداخت کنند. اما هزینه‌های خرید لوازم مدرسه و رفت‌‍وآمد برعهدۀ والدین است.

اگر کسی قصد دارد فرزندش را به یک مدرسه خصوصی بفرستد، باید هزینه‌ای در حدود 8 تا 30 هزار دلار استرالیا در سال پرداخت کند. برای تحصیل در دانشگاه‌ها نیز بسته به رشته و دانشگاه، قیمت‌ها متفاوت خواهد بود.

در جدول زیر هزینه تحصیل در استرالیا را در مقاطع مختلف بررسی کردیم.

متوسط هزینه تحصیل هزینه (دلار استرالیا)
هزینه تحصیل در مدارس استرالیا 7,800 تا 30,000
هزینه مطالعات زبان انگلیسی 300 دلار در هفته
هزینه گواهینامه‌های I تا IV، دیپلم و فوق دیپلم 4,000 تا 22,000
هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 15,000 تا 33,000
هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 14,000 تا 37,000
هزینه تحصیل در مقطع دکتری 14,000 تا 37,000

 

هزینه خدمات درمانی و بهداشتی در استرالیا

استرالیا یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در جهان را دارد. این امکانات برای همه افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم استرالیا شده‌اند، قابل دسترسی است.

خدمات بهداشتی به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم می‌‎شود.

لذا کلیه شهروندان استرالیا برای تأمین بودجه بیمه عمومی درمان و بهداشت، مقداری مالیات پرداخت می‌کنند تا بتوانند از اکثر امکانات پزشکی این کشور استفاده کنند. در این راستا، امکان برخورداری از خدمات رایگان نیز به افراد داده می‌شود.

سیستم بهداشتی دیگری تحت‌عنوان درمان خصوصی وجود دارد. بنابراین متقاضیان با پرداخت هزینه‌هایی می‌توانند از مزایای دیگری مانند فیزیوتراپی، دندان‌پزشکی و سایر خدمات پزشکی بهره‌مند شوند. هزینه برنامه‌های خصوصی درمان و بهداشت در استرالیا به سه بخش هزینه‌های ابتدایی، متوسط و زیاد در ماه تقسیم شده است.

گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرها برای زندگی در استرالیا

اصلا جای تعجب نیست اگر در جایی بخوانید که سیدنی گران‌ترین شهر استرالیا است. چرا که این شهر پرجنب‌وجوش یکی از 20 کشور گران دنیا است.

بعد از آن، ملبورن دومین شهر گران استرالیا است. آمار نشان داده که متوسط هزینه زندگی در استرالیا در این دو شهر بیشتر از بقیه است.

پس از آن کانبرا، هوبارت و بریزبن قرار دارند. بیشترین مبلغ مشاهده شده از طریق هزینه‌های مسکن تأمین می‌شود. شهر کنز از ارزان‌ترین شهر‌های این کشور به حساب می‌آید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره در واتساپ
  مشاوره رایگان در واتساپ
  Scan the code
  سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09192346323 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .