ویزای تحصیلی استرالیا - فارس مهاجر

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

در مهاجرت, مهاجرت به استرالیا 16 ژوئن 2021

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل :

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت تحصیلی است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد به‌منظور تحصیل تمام وقت در یک مؤسسه‌ی آموزشی معتبر، در استرالیا اقامت داشته باشید.

مدت اقامت: تا ۵ سال، مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا به نوع و مدت دوره‌ تحصیلی شما بستگی دارد.

 

شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی استرالیا:

حداقل ۶ سال سن داشته باشید.

از طرف یک مؤسسه‌ آموزشی در استرالیا پذیرش تحصیلی گرفته باشید.

بیمه‌ درمانی داشته باشید.

 •  شرایط ویزای تحصیلی استرالیا

  شما قبل از درخواست این ویزا باید:

  از طرف یک مؤسسه‌ی آموزشی در استرالیا برای تحصیل تمام‌وقت پذیرفته شده باشید.

  اگر کمتر از ۱۸ سال دارید، تمهیدات رفاهی مناسب را برای طول مدتی که قصد دارید در استرالیا بمانید، ترتیب داده باشید.

   

  ثبت‌نام: به‌جز چند استثنای محدود، باید در یکی از دوره‌‌های تحصیلیِ‌ درج شده در سیستم CRICOS ثبت‌نام کنید. اگر از خارج از استرالیا ثبت‌نام می‌کنید، باید برای هر دوره‌ای که در نظر دارید همراه با درخواست ویزا، تأییدیه‌ ثبت‌نام (CoE) را ارسال کنید. نامه‌ی‌ پذیرش از طرف مؤسسه‌ آموزشی‌تان مورد قبول نیست.

  اگر در درخواست ویزای تحصیلی‌ استرالیا برای بیشتر از یک دوره درخواست می‌دهید، باید تمام کدهای تأییدیه‌ ثبت‌نام را در فرم درخواست وارد کنید، در غیر این‌صورت ممکن است ویزا فقط برای تأییدیه‌ ارسال شده صادر شود.

   

  شما در شرایط زیر به ارائه‌ تأییدیه‌ ثبت‌نام نیاز ندارید:

  وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا اسپانسرتان شده باشد – نامه‌ حمایت را ارائه دهید.

  وزارت دفاع استرالیا اسپانسرتان شده باشد – نامه‌ حمایت را ارائه دهید.

  دانشجوی تبادلی ثانویه باشید – یک فرم AASES ارائه دهید.

  دانشجوی پژوهشی تحصیلات تکمیلی باشید – نامه‌ای از سوی مؤسسه‌ آموزشی‌تان ارائه دهید.

  اگر در استرالیا هستید، می‌توانید با یک یا چند نامه پذیرش از سوی دانشگاه، درخواست بدهید اما باید تأییدیه‌ ثبت‌نام ارائه کنید تا ویزا صادر شود.

  احراز شرط اقامت موقت (Genuine Temporary Entrant)

  شرط اقامت موقت برای تمام متقاضیان ویزای تحصیلی صادق است. مأمور ارزیابی ویزا در نظر می‌گیرد که آیا شرایط دانشجو یا دانش‌آموز نشان می‌دهد که قصد اقامت موقت در استرالیا را دارد یا خیر. شما باید اداره‌ مهاجرت استرالیا را متقاعد کنید که واقعا قصد شما اقامت موقت در استرالیاست.

   

  شرایط زبان انگلیسی: شاید نیاز باشد مدرکی از مهارت‌های زبان انگلیسی خود را همراه با درخواست ویزا ارائه بدهید. اگر نیاز به ارائه‌ مدرک برای مهارت‌های انگلیسی باشد و مدارک را فراهم نکنید، ممکن است ویزای تحصیلی شما رد شود. اگر باید مدرکی برای مهارت در زبان انگلیسی ارائه دهید،

   

  تمکن مالی: شما باید تمکن مالی کافی داشته باشید تا هزینه‌های دوره‌ تحصیل، سفر و زندگی در استرالیا را برای خود و اعضای خانواده‌‌ (همراهان) بپردازید. شاید نیاز باشد مدارکی از توانایی مالی خود همراه با درخواست ویزا ارائه دهید. اگر مدرک تمکن مالی لازم باشد، باید آن را به فرم درخواست ویزا ضمیمه کنید یا ممکن است ویزای شما بدون درخواست برای اطلاعات بیشتر، رد شود. اگر نیاز به ارائه‌ مدارک همراه با درخواست‌تان نداشته باشید، ممکن است در طول فرایندِ درخواست، این مدرک از شما خواسته شود. اگر دانشجوی تبادلی ثانویه هستید، یک فرم کامل AASES به‌عنوان مدرک تمکن مالی مورد نظر ارائه دهید. اگر وزارت امور خارجه و تجارت یا وزارت دفاع اسپانسرتان شده‌اند، نامه‌ حمایتی را به‌عنوان مدرک تمکن مالی مورد نظر برای اعضای خانواده که همراه‌تان هستند، ارائه دهید.

  اگر باید مدرک تمکن مالی ارائه دهید، می‌توانید با ارائه‌ یکی از موارد زیر این کار را انجام بدهید:

  مدرک پشتوانه‌ مالی برای پوشش سفر به استرالیا و ۱۲ ماه زندگی، دوره و هزینه‌های مدرسه (برای افراد وابسته‌ای که در سن مدرسه هستند) برای فرد محصل و اعضای خانواده‌ای که همراهش هستند.

  مدرکی که نشان بدهد دارای درآمد سالانه‌ مورد نظر هستید.

  فرم AASES فقط برای دانشجویان تبادلی ثانویه.

  نامه‌ حمایت از طرف وزارت امور خارجه و تجارت یا وزارت دفاع.

  اعضای خانواده‌ای که بعد از صادر شدن ویزای متقاضی اصلی درخواست می‌دهند نیز باید مدارکی بر اساس یکی از گزینه‌های بالا برای اثبات توانایی مالی ارائه دهند.

   

  سلامت: شما باید شرایط سلامتی لازم را داشته باشید. شاید مجبور شوید به‌عنوان بخشی از فرایند درخواست ویزا، آزمایش‌های سلامتی بدهید. تکمیل فرایند ارزیابی سلامتی ممکن است چند هفته طول بکشد. برای جلوگیری از تأخیر، می‌توانید انتخاب کنید که ارزیابی‌های سلامتی را قبل از ارائه‌ی درخواست ویزا انجام بدهید.

   

  بیمه‌ی درمانی: شما در طول اقامت در استرالیا باید بیمه‌ درمانی مناسب داشته باشید. دانشجویان می‌توانند با کسب پوشش سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) که بیمه‌ پزشکی و بیمارستانی فراهم می‌کند، مدرک این بیمه را ارائه دهند.

   

  شخصیت: هر کسی که می‌خواهد وارد استرالیا بشود باید شخصیت خوبی داشته باشد و در این زمینه ارزیابی شود. شما باید به بعضی از سؤالات شخصیتی در فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا پاسخ بدهید.

   

  ویزاهای قبلی: اگر در داخل استرالیا درخواست می‌دهید، باید در حال حاضر یک ویزای موقت مستقل داشته باشید.

   

  اعضای خانواده‌ای که برای پیوستن به شما درخواست می‌دهند: شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید درخواستی ترکیبی بدهید یا آنها می‌توانند بعدا که نام‌شان را در فرم ویزای تحصیلی اعلام کردید یا اگر بعد از اینکه ویزای تحصیلی شما صادر شد به عضو خانواده‌تان تبدیل شدند (مثل فرزند تازه متولد شده)، درخواست بدهند که به شما ملحق شوند. شما باید پشتوانه‌ مالی داشته باشید تا از خود و تمام اعضای همراه خانواده‌تان که در استرالیا هستند یا در درخواست کنونی نام‌شان آمده است، حمایت کنید.

   

  دوره‌ فشرده‌ زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی (ELICOS): متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانند برای تحصیل در دوره‌ فشرده‌ زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی درخواست بدهند.

  اگر قصد دارید بیش از ۱۲ ماه در این دوره مشغول به تحصیل باشید، باید اطلاعات زیادی در درخواست‌ ویزا ارائه بدهید که نشان بدهد چطور شرط اقامت موقت را احراز کرده‌اید. در صورت نیاز، انعطاف‌پذیری برای بیشتر کردن دوره‌ فشرده‌ زبان وجود دارد که مورد به مورد تعیین می‌شود.

   

  دانش‌آموزان: دانش‌آموزان صرف‌نظر از کشور متبوعشان، می‌توانند تقاضای خود را برای ویزای تحصیلی ارائه کنند تا در مدارس ابتدایی یا راهنمایی استرالیا تحصیل کنند.

   

  نکته: می‌توانید هنگامی که داخل استرالیا یا خارج از آن هستید برای این ویزا درخواست بدهید.

   مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

  بیش از ۱۰ ماه و اتمام دوره مطابق با پایان دوره تحصیلی در استرالیا (نوامبر – دسامبر): معمولا ویزا تا پانزدهم مارچ سال بعد اعتبار دارد.

  ​بیش از ۱۰ ماه و اتمام دوره بین ماه‌های ژانویه تا اکتبر: معمولا ویزا تا دو ماه بعد از پایان دوره تحصیلی اعتبار دارد.

  کمتر از ۱۰ ماه: ​معمولا ویزا برای تا یک ماه بعد از پایان تحصیل اعتبار دارد.

   

  نکته: برای دانشجویان پست‌دکترا (Postgraduate research students) مدت اعتبار ویزا می‌تواند ۶ ماه از حداکثر زمان تعیین شده در جدول بیشتر باشد. این موضوع برای افرادی صدق می‌کند که پایان‌نامه دارند.

  نکته: برای دانش‌آموزان مدارس ابتدایی (Primary school-aged students) مدت اعتبار حداکثر دو سال به‌طور کلی اعمال خواهد شد. در شرایطی که یک دانش آموز قصد دارد قبل از دبیرستان در مدرسه ابتدایی ثبت نام کند، افزایش مدت اعتبار ویزا تا پنج سال امکان‌پذیر است؛ تا زمانی که مؤلفه اصلی مدرسه بیش از دو سال باشد.

  هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

  Postgraduate Research Sector : مبلغ 575 دلار استرالیا

  Foreign Affairs or Defence Sector :مبلغ 575 دلار استرالیا

  Schools Sector :مبلغ 575 دلار استرالیا

  سایر دانش‌آموزان و دانشجویان : ۵۷۵ دلار استرالیا

  همراهان بالای ۱۸ سال: ۴۳۰ دلار استرالیا

  همراهان زیر ۱۸ سال: ۱۴۰ دلار استرالیا

  مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

  Foreign Affairs or Defence Sector : زمان تقریبی 16 تا 33 روز

  Postgraduate Research Sector : زمان تقریبی 55 تا 89 روز

  Non-Award Sector : زمان تقریبی 12 تا 17 روز

  Schools Sector : زمان تقریبی 121 تا 42 روز

  Independent ELICOS Sector : زمان تقریبی 24 تا 40 روز

  Vocational Education and Training Sector : زمان تقریبی 36 تا 72 روز

  Higher Education Sector : زمان تقریبی 15 تا 37 روز

  مزایای ویزای تحصیلی استرالیا

  می‌توانید در یک دوره‌ی تمام‌وقت ثبت‌شده در CRICOS در استرالیا تحصیل کنید.

  اعضای واجد شرایط خانواده می‌توانند در استرالیا همراه‌تان باشند.

  دوره‌های متوالی (Course Packaging) : در صورتی که توالی مشخصی از یک دوره تا دوره‌ دیگر وجود داشته باشد شما می‌توانید درخواست بدهید که با ویزای تحصیلی خود دو دوره یا بیشتر را بگذرانید. شما باید تأییدیه‌ ثبت‌نام ارائه دهید یا ثابت کنید که تأییدیه‌ ثبت‌نام برای هر دوره‌ای که با درخواست ویزا می‌خواهید، ضرورتی ندارد. دوره‌ نهایی که به‌عنوان بخشی از پکیج دوره‌هایتان می‌گذرانید، دوره‌ اصلی تحصیل شماست. دوره‌ اصلی تحصیل شما برای تعیین شرایط تمکن مالی و مدارک زبان انگلیسی استفاده می‌شود.

   

  اشتغال در زمان تحصیل: دانشجویان باید تابع شرایطِ کارِ مختصِ ویزایشان (ویزای تحصیلی) باشند که برای آگاهی از این شرایط می‌توانید از مشاوران مهاجرت پلاس کمک بگیرید.

   

  تمدید اقامت در استرالیا: قبل از اینکه ویزای شما منقضی شود باید استرالیا را ترک کنید یا درخواست یک ویزای جدید بدهید. اگر ویزا منقضی شده است، فورا با اداره‌ مهاجرت استرالیا تماس بگیرید. اگر بیشتر از ۲۸ روز از انقضای ویزا گذشته باشد، شاید نتوانید تا سه سال به استرالیا برگردید. فقط اگر شرایط «عدم اقامت بیشتر» را نداشته باشید یا اگر از این شرایط چشم‌پوشی شود، می‌توانید اقامت‌ خود را با ویزای تحصیلی کنونی تمدید کنید.

   

  شاید بتوانید اقامت‌ خود را برای موارد زیر در استرالیا تمدید کنید:

  تحصیل در استرالیا. فارغ‌التحصیلی. تعطیلات. کار در استرالیا. مهاجرت به استرالیا.

  به طور کلی، همیشه می‌توانید فقط یک ویزا داشته باشید. ویزای جدید (به‌جز ویزای بریجینگ) عموما با هر ویزای دیگری که دارید جایگزین می‌شود و به محض صدور، اجرا می‌گردد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره در واتساپ
  مشاوره رایگان در واتساپ
  Scan the code
  سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09192346323 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .