ویزای توریستی استرالیا - فارس مهاجر

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

در دسته‌بندی نشده 8 آگوست 2023

  ویزای توریستی استرالیا، ساب کلاس 600، ویزایی است که با آن متقاضیان می توانند برای تفریح، تعطیلات و بازدید از دوستان و اقوام با آن وارد استرالیا شوند.

    ویزای توریستی استرالیا، مناسب افرادی است که قصد یک سفر گردشگری به استرالیا را دارند.

ویزای توریستی و گردشگری استرالیا
ویزای توریستی استرالیا

مزایای ویزای توریستی استرالیا :

 • شما می توانید دوستان و خانواده خود را ملاقات کنید.
 • شما می توانید به عنوان یک توریست از استرالیا بازدید کنید و به تفریح و مسافرت بپردازید.

انواع ویزای توریستی استرالیا

1.  ویزای خانوادگی استرالیا

    ویزای توریستی استرالیا خانوادگی استرالیا، به منظور بازدید از خانواده در استرالیا صادر می‌شود. به همین دلیل، شما به عنوان متقاضی ویزای توریستی خانوادگی استرالیا، باید از خانواده خود که در استرالیا هستند، دعوت نامه ارائه کنید.

     در این دعوت نامه، باید مکان اقامت شما مشخص شود و همچنین باید قید شود که در صورت نیاز، شخص دعوت کننده شما را حمایت مالی خواهد کرد.

2.ویزا برای والدین

     کسانی که حداقل دو سال و یا بیشتر در استرالیا اقامت دارند، میتوانند ویزای توریستی استرالیا برای والدین خود درخواست کنند. 

     از شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا برای والدین این است که، پدر و مادر شما باید بالای ۶۵ سال سن داشته باشند و شما حتما باید در استرالیا اقامت داشته باشید و برای پدر و مادر خود، دعوت نامه معتبر ارسال کنید.

3. ویزای توریستی استرالیا

    ویزای توریستی استرالیا، با هدف تفریح و گردشگری در استرالیا از سوی سفارت این کشور صادر می‌شود. اعتبار این ویزا، با توجه به هدف اعلامی شما به سفارت استرالیا می‌باشد. 

    ویزای توریستی استرالیا، حتما باید تاریخچه سفری مناسب با منابع مالی خود داشته باشید.

ویزای توریستی و گردشگری استرالیا
ویزای توریستی
4.  ویزای بازدید کننده تجاری استرالیا

    این ویزا با هدف مقاصد تجاری، حضور در سمینار‌ها و همایش ها و تعامل بین شرکت ها صادر می‌شود. برای اخذ ویزای بازدید کننده تجاری استرالیا، باید از یک شرکت و یا برگزار کننده همایش دعوت نامه معتبر ارائه کنید. مدت اعتبار این ویزا، بستگی به تاریخ درج شده در دعوت نامه دارد.

ویزای کوتاه مدت استرالیا و یا به عبارتی ویزای توریستی استرالیا انواع مختلفی دارد که در ادامه به انواع آن خواهید پرداخت:

5.  ویزای کار و تعطیلات (زیر کلاس ۴۱۷)

     این نوع از ویزای استرالیا به جوانان 18 الی 30 ساله نیز تعلق می گیرد که با هدف کار و سپری نمودن تعطیلات به این کشور سفر می کنند. این نوع از ویزای کوتاه مدت استرالیا به اتباع همه کشورها ارائه نمی شود.

     ضمن اینکه هزینه این تعطیلات قرار است از کار در استرالیا تامین شود. به‌طورکلی این ویزا به سه دسته از افراد تعلق می‌گیرد:

 •  دسته اول کسانی هستند که در بازه سنی تعیین‌شده قرار دارند اما تابه‌حال برای دریافت این ویزا اقدامی نکرده‌اند.

   ویزایی که به این افراد تعلق می‌گیرد، معمولا 12 ماهه است و در صورت دارا بودن شرایط بعد از اتمام زمان ویزا، قابل تمدید نیز هست. برای دریافت ویزای کار و تعطیلات باید مبلغ 485 دلار بپردازید.

 • دسته دوم افراد 18 تا 30 ساله‌ای هستند که در حال حاضر این ویزا را دارند و می‌خواهند برای تمدید آن اقدام کنند.

      برای تمدید این ویزا، باید گذرنامه شما هنوز اعتبار داشته باشد. ضمن اینکه ویزای اصلی شما هنوز فرصت داشته یا نهایتا 28 روز از تاریخ انقضای آن گذشته باشد. این ویزا نیز به‌صورت 12 ماهه صادر می‌شود و هزینه آن 485 دلار است.

     مثل نوع اول ویزای کار و تعطیلات، زمان رسیدگی به درخواست این ویزا از 3 تا 5 ماه متغیر است؛ بنابراین باید قبل از انقضای ویزای قبلی برای تمدید اقدام کنید.

 • دسته سوم از افرادی که می‌توانند ویزای کار و تعطیلات را به‌عنوان ویزای توریستی استرالیا را دریافت کنند، افرادی هستند که برای دومین بار قصد تمدید این ویزا را دارند.

شرایط و هزینه‌های تمدید این ویزا نیز مانند نوع دوم است؛ اما زمان پردازش درخواست‌های آن در دسترس نیست.

6.  ویزای بازدید کننده (زیر گروه ۶۰۰)

     ویزای بازدید کننده برای متقاضیانی صادر می شود که ، امکان دریافت ویزا eVisitor یا Electronic Travel Authority برای آنها مقدور نیست.

     این ویزا به متقاضی اجازه اقامت در استرالیا به مدت زمان 3 و یا 6 و یا 12 ماه را خواهد داد. این نوع از ویزا به متقاضیانی تعلق می گیرد که تصمیم به گردش و یا شروع یک کسب و کار دارند و تمایل به سفر به استرالیا دارند.

      هزینه این نوع از ویزای بین ۱۳۵ تا ۳۴۰ دلار است. در صورت ریجکتی هزینه قابل بازگشت نمی باشد.

7. ویزای مسافرتی الکترونیک (زیر کلاس ۶۰۱)

     این ویزا به شخص اجازه می دهد تا به مدت چندین بار برای یک سال و حداکثر سه ماه در هر بازدید به استرالیا سفر کنند.   

     این نوع از ویزای استرالیا به اتباع کشورهای خاصی تعلق می گیرد. متقاضیانی که در ETA حضور دارند بابت درخواست ویزا نیازی به پرداخت هزینه ندارند و تنها بابت هزینه سرویس بابت خدمات آنلاین 20 دلار پرداخت می کنند.

8.  E Visitor (زیر کلاس ۶۵۱)

     این ویزا یک ویزای رایگان برای صاحبان معتبر خارج از استرالیا است که مایل به بازدید از استرالیا برای اهداف گردشگری یا کسب و کار می باشند فقط اتباع برخی از کشورهای خاص و برخی کشورهای اروپایی می توانند از این ویزا بهره مند شوند.

این ویزا به دارندگان آن امکانات زیر را ارائه می دهد :

 • بازدید با اهداف گردشگری
 • بازدید برای صاحبان مشاغل با اهداف کسب و کار
 • این ویزا برای مدت سه ماه در یک دوره زمانی ۱۲ ماهه صادر میگردد
 • هزینه این ویزا رایگان می باشد
بومی های استرالیا
بومی های استرالیا
9.  ویزای تعطیلات کاری (Working Holiday visa, subclass 417)

     ویزای تعطیلات کاری آخرین نوع از ویزای توریستی استرالیا است که به افراد بین 18 تا 30 سال تعلق می‌گیرد. (به همراهان و فرزندان وابسته تعلق نمی‌گیرد).

     همچون ویزای کار و تعطیلات این ویزا نیز به سه دسته از افراد تعلق می‌گیرد و در هر دسته زمان آن 12 ماه است. هزینه‌های دریافت این ویزا 485 دلار استرالیا است و زمان رسیدگی به درخواست‌ها از 85 روز تا 5 ماه متغیر است.

10. ویزای ترانزیت استرالیا (Transit visa, subclass 771)

     ویزای ترانزیت استرالیا نوعی از ویزای توریستی استرالیا است که زمان آن بسیار کوتاه و معمولا کمتر از 72 ساعت برای خدمه یا مسافران هواپیما و نهایتا 5 روز برای خدمه کشتی است.

     این ویزا مخصوص خدمه کشتی‌های غیرنظامی یا کارکنان هواپیما است. برای دریافت این ویزا باید حتما خارج از استرالیا باشید و مدارک شما برای ورود به کشور مقصد درست باشد.

     قبل از اینکه برای این ویزا درخواست کنید، بهتر است امکانات حمل‌ونقل فرودگاه‌های استرالیا و ترتیب سفر خود را بررسی کنید. این ویزا قابل تمدید نیست و اگر قصد دارید بیشتر از 5 روز در استرالیا بمانید، باید از طریق ویزای دیگری اقدام کنید.

     ویزای ترانزیت امکان داشتن همراه برای فرد را فراهم نمیکند.

     زمان پاسخ‌دهی به درخواست‌های این ویزا از 14 تا 32 روز متغیر است و برای درخواست ویزا نیز نیاز به پرداخت هزینه ندارید.

     برای درخواست این ویزا باید همه مدارک سفر خود را به ارائه دهید و دولت استرالیا را مطمئن کنید که بیشتر از 3 تا 5 روز در خاک این کشور نخواهید ماند.

11.  ویزای توریستی استرالیا بدون دعوت‌نامه

     شاید برای بسیاری از افراد سؤال شود که اگر دوست یا آشنایی در استرالیا نداشته باشند، آیا امکان دریافت ویزای توریستی استرالیا بدون دعوت‌نامه وجود دارد؟

     باید بگوییم که بله. دولت استرالیا برای افرادی که تمایل دارند به این کشور سفر کنند، روش‌هایی را برای دریافت ویزا بدون نیاز به دعوت‌نامه تعریف کرده است.

      برای دریافت این ویزا باید ابتدا هدف خود از سفر توریستی را مشخص کنید. درواقع دولت استرالیا باید مطمئن شود که شما قصد ندارید برای همیشه در این کشور اقامت کنید. ضمن اینکه شما باید تمکن مالی خود را به این دولت ثابت کنید.

 

 

نقشه استرالیا گستره تنوع فرهنگی استرالیا

 • تمدید ویزای توریستی استرالیا

     ممکن است شما دوست داشته باشید برای مدت بیشتری در کشور استرالیا ساکن شوید. به همین دلیل به دنبال شرایط تمدید آن می‌گردید.

     بعضی از انواع ویزای توریستی استرالیا دارای استریم‌هایی هستند که امکان تمدید از داخل استرالیا را فراهم می‌کنند؛ اما بعضی دیگر تنها به اشخاصی که خارج از استرالیا هستند تعلق می‌گیرد؛ بنابراین بعد از دریافت نمی‌توانید آن‌ها را تمدید کنید.

     توجه کنید که پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی برای تمدید باشد. درصورتی‌که اعتبار پاسپورت از مدت‌زمان درخواستی تمدید ویزای توریستی استرالیا کمتر باشد، درخواست شما قطعا رد خواهد شد.

     اگر ازنظر اعتبار پاسپورت مشکلی نداشتید، می‌توانید حداقل از 3 هفته قبل از اتمام اعتبار ویزای توریستی استرالیا، برای تمدید آن اقدام کنید.

     دولت استرالیا به شما اجازه نمی‌دهد که بعد از اتمام زمان ویزا برای تمدید در خاک این کشور باقی بمانید. با توجه به اینکه پروسه بررسی مجدد مدارک و تمدید ویزای توریستی استرالیا بین 10 تا 30 روز زمان می‌برد، بهتر است زمانی برای تمدید اقدام کنید که فرصت کافی داشته باشید.

     درصورتی‌که درخواست شما برای تمدید رد شود، باید قبل از اتمام اعتبار ویزای فعلی از خاک استرالیا خارج‌شده و مجددا برای دریافت ویزا اقدام کنید.

     هزینه تمدید ویزای توریستی استرالیا برای ویزاهای مختلف متفاوت است. به‌عنوان‌مثال برای ویزای 600 استرالیا باید برای اولین بار 345 و برای دومین بار 1045 دلار استرالیا بپردازید.

     با توجه به اینکه امکان رد درخواست تمدید به‌خصوص برای مسافران ایرانی بسیار بالا است، توصیه می‌کنیم که به‌جای درخواست تمدید ویزا بار دیگر از داخل ایران اقدام به اخذ این ویزا بکنید.

مدارک ویزای توریستی استرالیا

 1.     اسکن رنگی و با کیفیت از تمامی صفحات مهر شده و ویزا خورده شده پاسپورت جدید.
 2. سکن رنگی و با کیفیت از تمامی صفحات مهر شده و ویزا خورده شده پاسپورت قدیمی.
 3. ترجمه تمامی صفحات شناسنامه متقاضی
 4. ترجمه کارت ملی
 5. ترجمه سند ازدواج
 6. ترجمه کارت پایان خدمت در صورت اعزام متقاضی به خدمت سربازی (برای متقاضیان ۱۸ تا ۵۰ ساله)
 7. تکمیل فرم های مورد نیاز سفارت استرالیا
 8. ریز پرینت ۶ ماهه از حساب بانکی جاری
 9. نامه تمکن مالی از حساب بانکی
 10. ترجمه ی اسناد ملکی شخص متقاضی

     لطفا توجه داشته باشید که تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان انگلیسی  توسط مترجم رسمی ترجمه شود. علاوه بر ترجمه رسمی احتیاج به مهر دادگستری وامور خارجه نیز دارند.

 

هزینه ویزای توریستی استرالیا

      هزینه ویزای توریستی استرالیا (انواع زیر گروه ۶۰۰) مبلغ ۲۵۰ دلار آمریکا می باشد. در صورت رد شدن درخواست ویزای استرالیا هزینه های پرداخت شده به متقاضی قابل بازگشت نخواهد بود.

 •  

 پروسه اقدام

    ویزای توریستی استرالیا را در ایران می توان به صورت الکترونیکی دریافت نموده و تمامی مراحل آن را از طریق آنلاین انجام داد و نیازی به تعیین وقت سفارت، ارائه مدارک بیومتریک به صورت حضور و مصاحبه حضوری وجود ندارد.

      به منظور اخذ ویزای توریستی استرالیا کافی است مراحل زیر را با دقت و مو به مو انجام داد.

 1. در سایت رسمی دولت استرالیا یک ImmiAccount یا یک حساب کاربری بسازید.
 2. وارد حساب کاربری خود شوید و در منوی My application summary گزینه New application را انتخاب نموده و فرم درخواست ویزا را دریافت نمایید. با مطالعه  و تکمیل آن از برگه پرینت بگیرید.
 3. در ادامه مراحل ذکر شده گزینه Import Application را انتخاب کنید. اطلاعاتی که از شما درخواست شده است تکمیل نمایید. مدارک لازم را ضمیمه آن کنید. در انتها گزینه Confirm را انتخاب نمایید.
 4. در مرحله بعدی تمامی مدارکی را در کنار فرم درخواست ویزای توریستی استرالیا ضمیمه نمایید و از صحیح پر شدن فرم درخواست و به همراه درستی مدارک ارائه و ضمیمه شده اطمینان حاصل کنید.
 5. برای اینکه سفارت استرالیا درخواست ویزای توریستی استرالیا توسط شما را بررسی نماید باید در منوی Manage Payments گزینه Pre-pay Paper Service را به جهت پرداخت هزینه ویزا انتخاب نمایید. هزینه ویزای توریستی استرالیا 250 دلار آمریکا است که باید پرداخت شود. لازم به ذکر است در صورتی که درخواست شما مبنی بر ویزای توریستی استرالیا توسط سفارت استرالیا رد شد این هزینه به شما باز نخواهد گشت.
 6. پس از انجام کلیه مراحل ذکر شده، به شما یک شماره پیگیری داده خواهد شد. با گذشت بازه زمانی در حدود سه هفته الی یک ماه از درخواست شما، می توانید در بخش حساب کاربری خود وارد گزینه vevo شوید. وضعیت درخواست خود را مشاهده نمایید.
 
ساخت حساب کاربری
ساخت حساب کاربری

ریجکتی ویزای توریستی استرالیا

    چند دلیل رایج رد شدن ویزای توریستی استرالیا به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در استرالیا
 • ارائه اطلاعات غیر واقعی و جعلی به سفارت استرالیا
 • داشتن سوء پیشینه کیفری
 • تاریخچه سفری غیر قابل قبول برای سفارت استرالیا

رفع ریجکتی ویزای توریستی استرالیا

      این ویزا رفع ریجکتی ندارد.

     در صورتی که درخواست   ویزای توریستی استرالیا شما رد شود، پس از رفع کردن دلایلی که سفارت استرالیا برای ریجکتی شما عنوان کرده اند، می‌توانید دوباره درخواست خود را ارسال کنید.

توجه داشته باشید که در صورت ریجکتی، هزینه های پرداختی به سفارت استرالیا، قابل بازگشت نخواهد بود.

ویزای توریستی استرالیا و پناهندگی

      پناهنده به کسی اطلاق می‌شود که در کشور مادری خود، امنیتی برای زندگی نداشته باشد.

     پناهندگی در کیس های مختلف سیاسی، اجتماعی و مذهبی اعطا می‌شود.

     کسانی که می‌توانند ویزای توریستی استرالیا، پس از نظر مالی و اجتماعی شرایط خوبی دارند. به همین علت است که دولت استرالیا از پذیرفتن پناهنده با ویزای توریستی استرالیا خودداری می‌کند.

 مدت درخواست

      مدت زمانی که پس از درخواست متقاضیان ویزای توریستی استرالیا موفق به دریافت آن می شوند با توجه به نوع آن متفاوت است.

     از آنجایی که خدمات سفارت استرالیا به متقاضیان دریافت ویزای توریستی به صورت الکترونیکی و آنلاین است ، متقاضیان زمان کمتری برای دریافت پاسخ از سفارت منتظر می مانند.

جدول مدت بررسی ویزای توریستی استرالیا

 

زیر گروه ویزا   نوع ویزا    مدت پاسخ به 70 درصد پرونده ها (روز)     مدت زمان پاسخ به 90 درصد پرونده ها (روز)
ساب کلاس ۶۰۰   توریستی            ۱۷31
ساب کلاس ۶۰۰    کاری           ۱۰19
ساب کلاس ۶۰۰اسپانسر خانوادگی          3049

  

معرفی اماکن توریستی و  گردشگری استرالیا

 
دیوار بزرگ مرجانی استرالیا
دیوار بزرگ مرجانی استرالیا

دیوار بزرگ مرجانی استرالیا

 این دیواره عظیم مرجانی نیز یکی از میراث جهانی یونسکو است و از جمله بزرگترین ساختار های زیستی در جهان قلمداد می گردد.

     این پارک آبی دارای دیواری مرجانی متشکل از 300 جزیره مرجانی و همچنین 3 هزار سنگ مرجانی است.

     این پارک آبی جزو هفت پدیده شگفت انگیز در جهان است. این دیواره مرجانی بزرگ، زیستگاه انواع و اقسام مرجان ها، موجودات دریایی مانند فیل ها، کوسه و انواع و اقسام ماهی ها است که می توان از طریق ایستگاه های زیر آبی و همچنین قایق های شیشه ای آنها را به دیدن نشست.

 
پارک ملی اولورا کاتا جوتا استرالیا
پارک ملی اولورا کاتا جوتا استرالیا

پارک ملی اولورا کاتا جوتا

      این پارک زیبا در منطقه سرخ استرالیا واقع شده است. 

     به دلیل وجود تپه های سرخ رنگ در این منطقه، گردشگران بسیاری به این نواحی می آیند. تماشای غروب در این مکان منظره دیدنی به وجود می آورد.

     جالب است بدانید این منطقه نیز در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. اهالی این منطقه دارای گویش خاص خود هستند.

 
تالار اپرای سیدنی
تالار اپرای سیدنی

تالار اپرای سیدنی

    این تالار در منطقه بنلونگ سیدنی واقع شده است. به دلیل معماری بسیار خاص و ویژه در ذهن اکثر افرادی که برای اولین بار آن را مشاهده می کنند حک می شود.

       تالار اپرای سیدنی در فهرست میراث جهانی یونسکو، ثبت شده است.

     این تالار از چند جهت در محاصره آب و موزه گیاهشناسی سلطنتی قرار دارد.

      در صورتیکه متقاضی بخواهد با خانواده ی خود برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کند باید برای هر یکاز اعضای خانواده به صورت جدا گانه اکانت تشکیل دهد ومدارک و اطلاعات هر نفر از اعضا جداگانه باید بر روی سایت سفارت برای دریافت این ویزا آپلود شود وبرای هریک واریزی جداگانه نیز زده می شود. 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره در واتساپ
  مشاوره رایگان در واتساپ
  Scan the code
  سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09192346323 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .