ویزای فریلنسری آلمان - فارس مهاجر

Blog

ویزای فریلنسری آلمان

در مهاجرت, مهاجرت به آلمان 17 ژوئن 2021

در چند سال گذشته فریلنسینگ به یک روش بسیار معروف برای فعالیت افراد حرفه ای تبدیل شده است ، کسانی که به معنای سنتی کارفرمایی ندارند ، بلکه برای خودشان یا برای یک شرکت به صورت قراردادی کار می کنند.

بسیاری از کشورها به فریلنسر های خارجی در رشته های مختلف اجازه می دهند وارد کشور شوند و در آنجا کار کنند. چنین چیزی در آلمان نیز امکان پذیر است.

در این ویزا کسانی که مایل به حضور در آلمان و کار و کسب درآمد هستند که فعالیتشان در قالب خوداشتغالی تعریف می‌شود می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند. نکته مهم اینجاست که متقاضی باید در نظر داشته باشد با این ویزا قادر به استخدام نیست و همچنین اجازه تاسیس شرکت ندارد. بلکه فقط می تواند آزادانه برای خودش کار کند. هرچند که این ویزا قابل تغییر است و اگر متقاضی بعد از یک سال مایل بود می تواند دسته بندی ویزای خود را به گونه های دیگر تغییر دهد.

 

مزایای ویزای فریلنسری آلمان چیست ؟

از آنجایی که شغل قراردادی ایمن تر است ، دوره اشتغال ثابت را با یک فرصت برای تبدیل شدن به شغل دائمی پوشش می دهد ، در شغل آزاد فرد استقلال بیشتری دارد اما یک فریلنسر نمی تواند آن را به یک شغل دائمی تبدیل کند.

با این حال ، فریلنسرها از بسیاری جهات دیگر سود می برند. به عنوان یک فریلنسر می توانید در مورد زمان و مکان کار تصمیم بگیرید. هیچ شرایط کار و قوانین خاصی وجود ندارد. هیچ ساعتی برای محاسبه وجود ندارد مالیات کمتری پرداخت می کنید در عین حال شانس بیشتری برای کار در مشاغل / پروژه های مختلف بدون نیاز به حضور در دفتر یا ملاقات منظم با کارفرما / خریدار محصول دارید .

 

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار فریلنسری آلمان چیست؟

ویزای فریلنسری آلمان به شغل ها و مهارت های خاصی محدود نشده است ولی با توجه به ماهیت این روش این نوع ویزا مناسب افرادی است که در رشته های فناوری اطلاعات،مشاوره، ترجمه و همچین افرادی که وب دولوپر هستند می باشد.

به طور کلی شرایط اولیه برای احراز این ویزا از این قرار است:

متقاضی مدرک تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی و کاری ( حداقل دیپلم ) داشته باشد.

متقاضی اقامت اروپا را نداشته باشد.

متقاضی تمکن مالی اولیه برای تامین هزینه های زندگی در آلمان را داشته باشد.

متقاضی مدارکی را نشان دهد که می تواند خود را در آلمان ساپورت کند (تمکن مالی).

متقاضی ایده ی درست بابت کاری که قرار است انجام دهد را داشته باشد.

پوزیشن کاری متقاضی برای کشور آلمان سودآور باشد.

در خصوص افراد بالای 45 سال نیاز است که حقوق بازنشستی کافی داشته باشند.

 شرایط کلی اخذ ویزای آلمان

 

کشور آلمان، به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان، سخت گیری زیادی در اعطای ویزا دارد. در صورتی که شرایط زیر را برای اخذ ویزای آلمان نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

شرایط ویزای آلمان عباتند از:

۱. تمکن مالی:

تمکن مالی برای ویزای آلمان، حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب:

منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه، تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر می‌باشد. گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

۳. ارائه دعوت‌نامه قوی:

منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل وارد شده و مدت زمان و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین، در صورتی که دعوت کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر شود.

۴. تاریخچه سفری:

لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آلمان

مدارک ویزای آلمان، نیازی به ترجمه ندارند و شما می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت همراه خود ببرید.

مدارک ویزای آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:

فرم درخواست ویزای آلمان

پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی

رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

سند ازدواج

کلیه اسناد ملکی

گواهی اشتغال به کار

گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)

گردش حساب ۳ ماه اخیر به همراه تمکن مالی

رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل

ارائه دعوت نامه معتبر

چگونگی دریافت وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان در ایران، توسط کارگزاری ویزامتریک انجام می‌شود. پس از ثبت نام در سایت Visametric و تعیین نوع ویزا، می‌توانید وقت سفارت خود را تعیین کنید. وقت سفارت ویزای المان حدودا برای ۴۵ روز پس از ارسال درخواست در دسترس است.

 هزینه اخذ ویزای آلمان

هزینه درخواست ویزای المان در فارس مهاجر تقریبا ، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این فقط هزینه درخواست است و پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت، به عهده متقاضی می‌باشد.

 مدت زمان جوابدهی ویزای آلمان

حدودا ۲۱ روز کاری پس از مراجعه به دفتر ویزامتریک، جواب ویزای المان برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب و مدارک ویزای آلمان، باید حضورا در این دفتر به همراه رسید تحویل مدارک، حضور داشته باشید.

ویزای آلمان با دعوتنامه

مطمئن ترین راه اخذ ویزای آلمان، اقدام با دعوت‌نامه معتبر است. دعوت نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، دوست و یا یک نمایشگاه در آلمان باشد. در متن دعوتنامه باید اطلاعات شخص متقاض، تاریخ ورود به آلمان و خروج از آن و محل اقامت قید شود. همچنین اگر شخص دعوت کننده از شما حمایت مالی نیز می‌کند، باید در متن دعوتنامه به آن اشاره کند.

دلایل ریجکت ویزای آلمان

رایج ترین علت رد شدن ویزای آلمان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می‌باشد.

پس از این مورد، رایج ترین دلایل ریجکت ویزای المان به شرح زیر می‌باشد:

عدم اعتماد افسران ویزای المان به بازگشت متقاضی

سوء پیشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال

ارائه مدارک غیر‌واقعی و یا دروغین

ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا نامعتبر

ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

 رفع ریجکت ویزای آلمان و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای آلمان وجود ندارد. شما ۹ ماه پس از تاریخ ریجکتی، با برطرف کردن مشکلات و نواقص پرونده خود می‌توانید دوباره اقدام کنید.

اعتراض به رد شدن ویزای آلمان به این شکل است که شما باید یک نامه به زبان آلمانی در قالب ایمیل برای افسران ویزا ارسال کنید.

برای اعتراض به ریجکت ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ ماه و برای اعتراض به دیگر انواع ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ سال پس از مدت زمان ریجکت فرصت دارید اقدام کنید.

جواب اعتراض به رد شدن ویزای آلمان ۴۰ روز کاری بعد ارسال می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    مشاوره در واتساپ
    مشاوره رایگان در واتساپ
    سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09351094024 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .