ویزای 820 استرالیا - فارس مهاجر

Blog

ویزای 820 استرالیا

در مهاجرت, مهاجرت به استرالیا 15 آگوست 2021

تمام شرایط ویزای 820 استرالیا مانند ویزای 309 است با این تفاوت که متقاضی می‌بایست از طریق ویزاهای دیگر وارد خاک استرالیا شده باشد تا بتواند از طریق این ویزا اقدام نماید. بعد از دریافت این ویزا و گذشت دو سال می‌تواند برای دریافت ویزای اقامت دائم 801 اقدام کند.

ویزای 820 استرالیا

ویزای ۸۲۰ استرالیا (ویزای موقت) به متقاضی اجازه می‌دهد در استرالیا بماند تا زمانی که ویزای اقامت دائم‌اش یعنی ویزای ۸۰۱ استرالیا مراحلش تکمیل شود و بتوانید آن ویزا را اخذ کنید.

شرایط متقاضی:

فرد متقاضیِ ویزای ازدواج باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد.

 

اقدام برای اخذ ویزا :

زمانی که برای ویزای ۸۲۰ (اقامت موقت) درخواست می‌دهید و زمانی که تصمیم‌گیری در مورد ویزا در حال انجام است باید در استرالیا حضور داشته باشید اما برای ویزای ۸۰۱ (اقامت دائم) نیازی نیست حتما در کشور استرالیا باشید.

 

شرایط اسپانسر: فردی که متقاضی تمایل دارد با او ازدواج کند باید شهروند استرالیا یا مقیم استرالیا با اقامت دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند (واجد شرایط زندگی در استرالیا) باشد. همچنین شریک زندگی متقاضی باید از زمان صدور ویزای ۸۲۰ استرالیا (اقامت موقت) به مدت دو سال نیازهای اولیه‌ی زندگی فرد متقاضی اعم از محل اقامت، نیازهای مالی و… را تامین کند؛ این تعهد باید به صورت کتبی ثبت شود.

 

اعتبار ویزا: ویزای ۸۲۰ (اقامت موقت) تا زمانی که ویزای ۸۰۱ (اقامت دائم) صادر یا رد شود یعنی ۲ سال اعتبار دارد. ویزای ۸۰۱ هم از زمانی که صادر شود به صورت نامحدود معتبر است.

 

اخذ ویزا: فرد متقاضی باید تا زمان اعلام نتایج ویزای ازدواج دائم در استرالیا زندگی کند. متقاضی قبل از اتمام مهلت ویزای موقت باید برای ویزای دائم استرالیا درخواست دهد. رابطه فرد با شریک زندگی‌اش به عنوان بخشی از روند درخواست ویزای ازدواج استرالیا ارزیابی می‌شود. باید با مدارک معتبر اثبات شود که رابطه‌ی بین دو نفر واقعی بوده و صرفا با هدف اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج صورت نگرفته است. علاوه بر اینها مدارک دیگری نیز نظیر عدم سوء پیشینه، معاینه پزشکی، امتحان زبان و … نیز به پیوست باید ارائه شود.

 

شهروندی استرالیا: متقاضی بعد از ۴ سال اقامت در استرالیا می‌تواند تقاضای شهروندی استرالیا را بدهد و از خدمات پزشکی رایگان استفاده کند.

اختیارات متقاضی در زمان اقامت دو ساله در استرالیا – ویزای ۸۲۰ استرالیا:

مجاز به انجام کار تمام وقت

تحصیل در استرالیا (با صرف هزینه)

بهره‌مندی از بیمه خدمات درمانی

 

اختیارات متقاضی در زمان اقامت دائم استرالیا – ویزای ۸۰۱ استرالیا:

اقامت دائم استرالیا

مجاز به انجام کار تمام وقت (بدون قید و شرط)

تحصیل در استرالیا با بودجه دولتی

توانایی اسپانسر شدن فرد برای اقوام درجه یک

بهره‌مندی از حق بیمه خدمات درمانی

توانایی اقدام برای شهروندی استرالیا (بعد از چهارسال اقامت)

شرایط خاص:

اگر متقاضی زمانی که در استرالیا بوده‌ برای ویزای دیگری اقدام کرده‌ و این ویزا کنسل یا رد شده باشد، نمی‌تواند برای ویزای ازدواج استرالیا اقدام کنید.

فرزندان متقاضی نیز می توانند شامل ویزا شوند و آنها نیز از همان حقوق مشابه برخوردار خواهند شد.

اگر ازدواج در یک کشور دیگر به جز استرالیا (مثلا ایران) صورت بگیرد، متقاضی باید ازدواج را طبق قوانین استرالیا به طور رسمی ثبت کند تا مورد تایید دولت استرالیا قرار بگیرد.

اشخاصی که ویزای تحصیلی استرالیا یا ویزای کار استرالیا را دارند، در صورت ازدواج ویزای خود را تبدیل می‌کنند، این در حالی است که به وضعیت و تحصیل یا کار آنها صدمه‌ای وارد نمی‌شود.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    مشاوره در واتساپ
    مشاوره رایگان در واتساپ
    سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09351094024 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .