مهاجرت به عمان - فارس مهاجر

مهاجرت به عمان

عمان
ویزای کار عمان

عمان از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در سال های اخیر هم در صنعت گردشگری و هم در صنایع دیگر روند رو به رشدی داشته است. در کنار گردشگری این کشور مقصد خوبی برای تحصیل و کار کردن است، از این رو جدیدا ایرانیان زیادی تقاضای مهاجرت به عمان را داشته اند و هر روز به تعداد آنها افزوده می شود.

⭐️انواع اقامت در کشور عمان⭐️

نزدیک به 30 نوع اقامت در کشور عمان وجود دارد که ما در اینجا به چهار مورد از پرکاربردترین آنها یعنی اقامت کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و آزاد می پردازیم.

 
✅ مزایای اخذ اقامت :
پس از دریافت اقامت میتوانید حساب بانکی بین المللی (ویزاکارت و …) افتتاح نمائید، از پرداخت هزینه ویزا در هر بار سفر به عمان معاف شوید، با دریافت دفترچه اشتغال پس از اخذ اقامت از پرداخت عوارض خروج از کشور هم معاف شوید، گواهینامه رانندگی ایران را تبدیل به گواهینامه رسمی کشور عمان نمائید، اتومبیل اقساطی خریداری نمائید، اتومبیلتان را برای سفر به ایران بیاورید، سیم کارت تلفن همراه دائم داشته باشید، از طریق جاده و بصورت زمینی به امارات متحده عربی سفر کنید و …

✅ برای دریافت هر یک از انواع اقامت، سرپرست خانواده باید اقدام نماید ودر پی صدور اقامت ایشان کلیه افراد تحت تکفل مقیم محسوب می گردند.

 1- اقامت کارمندی :
برای دریافت این نوع اقامت باید بعنوان کارمند در یک شرکت خصوصی یا دولتی کشور عمان مشغول به کار شوید. پس از استخدام، هزینه های اسکان،  صدوراقامت، غذا، سرویس ایاب ذهاب محل اقامت تا محل کار و در بسیاری موارد بلیط رفت و برگشت به وطن توسط کارفرما پرداخت می گردد.

 
✅ برای یافتن کار در عمان چکارکنیم؟
برای شروع می توانید درخواست اشتغال خود را در سایت های کاریابی عمان ثبت کنید، اما اگر قصد دارید اقدام موثری انجام دهید بهتر است سفری به کشور عمان داشته باشید تا شرایط کار و زندگی را از نزدیک لمس کنید و رزومه و مدارک تحصیلی و کاری خود را به بنگاه های کاریابی و یا مراکزی که در رابطه با تخصص شما فعالیت دارند و ممکن است به همکاری شما نیاز داشته باشند ارائه دهید. برای این کار می بایست حداقل یکماه در عمان حضور داشته باشید تا بتوانید درخواست های خود را پیگیری نمایید و زمان دعوت به مصاحبه از جانب کارفرما در اسرع وقت در محل کار حاضر شوید.

 2- اقامت کاری با ثبت شرکت :
جهت اخذ اقامت کاری میبایست کسب و کاری راه اندازی نمایید و در واقع در این روش شما کارفرما خواهید بود. نوع کسب و کاری که راه اندازی می نمائید اهمیتی ندارد، برای صدور اقامت، راه اندازی یک سوپرمارکت کوچک، نانوایی ، آرایشگاه و حتی یک غرفه فروش خوراکی در داخل یک بازار کفایت می کند.
برای این کار شما می بایست ثبت شرکت نمایید و یا از یک کفیل که شرکت ثبت شده دارد بخواهید تا کسب و کار شما را زیر مجموعه شرکت خود قراردهد.

 
✅ هزینه اقامت کاری با ثبت شرکت :
هزینه های اخذ اقامت با ثبت شرکت شامل : هزینه ثبت شرکت، هزینه کفالت، اجاره بهای محل فعالیت و تجهیز محل شرکت با توجه به نوع کار شماست.

توضیحات کامل تر را میتوانید دربخش ثبت شرکت مطالعه فرمائید.

 3- اقامت آزاد :
برای اخذ اقامت آزاد نیازی به کاریابی نیست چون قرار نیست در جایی مشغول به کارشوید. نیازی به سرمایه گذاری و ثبت شرکت هم نیست. در این نوع اقامت یک شرکت فعال اسم شما را جزو پرسنل خود اعلام مینماید و برای شما اقامت صادر می گردد اما شما در واقع در آن شرکت اشتغال ندارید. این نوع برای کسانی مناسب است که :

الف) قصد دارند بیزنس آزاد بین عمان و ایران داشته باشند و مکررا بین دو کشور تردد نمایند ، با اخذ اقامت از پرداخت هزینه ویزا در هر بار ورود معاف میگردند و البته با دریافت دفترچه شغلی از پرداخت عوارض خروج از کشور هم معاف می گردند.

ب) قصد دارند از سایر مزایای داشتن اقامت نظیر حساب ویزا کارت و یا رزومه حضور در خارج از ایران برای اخذ مهاجرت کشورهای اروپایی و یا حتی تاخیر در رفتن به خدمت سربازی استفاده نمایند.

4- اقامت تحصیلی :
اقامت تحصیلی با ثبت نام شما در یکی از دانشگاه های کشور عمان آغاز می شود و تا پایان تحصیلات شما معتبر خواهد بود.

 

تقریبا ویزای گردشگری عمان، ویزای تحصیلی عمان و ویزای کاری عمان بیشترین تقاضا را در میان انواع ویزا این کشور را دارد.

ویزای عمان یک مهر روی پاسپورت شما می باشد که اجازه ورود به کشور عمان را برای شما صادر می کند، و از طریق آن به طور قانونی قادر خواهید بود به طور موقت یا دائمی در این کشور سکونت کنید، دریافت ویزای عمان برای اتباع ایرانی، با توجه به تغییرات قوانین در سال 2018 به این شکل در آمده که از طریق سایت های معتبر سفارت عمان، درخواست ویزای خود را برای کشور عمان ارائه می دهید. این ویزا، به صورت الکترونیکی ثبت می شود و شما فقط باید به فرودگاه کشور عمان وارد شوید و پاسپورت خود را ارائه دهید.

این شرایط همانند کشور ترکیه می باشد، با این تفاوت که قبل از دریافت بلیط سفر خود و ورود به کشور عمان، درخواست خود را باید ثبت کنید.

در تاریخ هجدهم اردیبهشت سال ۱۳۹۷ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط موافقت سلطنت عمان با اعطای روادید فرودگاهی به اتباع ایران را اعلام کرد. طبق این توافق از این پس اتباع ایرانی می‌توانند به‌صورت آنلاین یا به هنگام ورود به فرودگاه مسقط، روادید یک ماهه این کشور را دریافت کنند.

ویزای عمان برای شهروندان ایرانی به‌صورت ویزای توریستی، ویزای تجاری و ویزای ترانزیت صادر می‌شود. ویزاهای توریستی و تجاری ممکن است به‌صورت عادی یا فوری صادر شوند.

ویزا عادی ۱۰ روزه

ویزا فوری ۱۰ روزه

ویزا عادی یک ماهه / ویزا فوری یک ماهه

همچنین، ویزای ترانزیت عمان برای شهروندان ایرانی حداکثر برای مدت سه روز صادر می‌شود تا بتوانند ازطریق خاک عمان به مقصد اصلی خود سفر کنند. البته شهروندان ایرانی می‌توانند انواع دیگری از ویزاهای عمان مانند ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای ازدواج و… را نیز از سفارت عمان در تهران درخواست کنند.

 

ویزای کار بر پیشنهاد کار ویژه گروه پزشکی و پرستاری

جهت دریافت ویزای کار عمان متقاضی ابتدا باید جهت ثبت نام آزمون کتبی پرومتریک اقدام کند و با موفقیت پشت سر بگذارد. در مرحله بعد متقاضی باید مدارک دانشگاهی و سوابق کار خود راترجمه کرده و به تایید وزارت عمان برساند. بعد از انجام این مراحل متقاضی میبایست یک درخواست کار از یکی از مراکز درمانی عمان دریافت کند. در آخرین مرحله متقاضی مورد مصاحبه وزارت بهداشت عمان قرار خواهد گرفت که بعد از موفقیت در آزمون مصاحبه ویزای کار برای ایشان صادر میشود.

تحان علوم پزشکی پرومتریک Prometric
یکی از بزرگترین مراکز  برگزار کننده امتحانات آنلاین در آمریکاست که در بیش از 160 کشور آزمون های آنلاین در رشته‌های مختلف علوم پزشکی برگزار میکند. متاسفانه این نهاد به طبعیت از قوانین تحریم آمریکا در ایران هیچ شعبه‌ای ندارد، بنابراین کاندیدای محترم بالاجبار می‌بایست با رزرو آنلاین امتحان در یکی از کشور های همسایه در یک تاریخ مشخص حضور به عمل آورند.


هیئت تخصصی پزشکی عمان (OMSB)
یک نهاد مستقل در عمان است که به منظور برسی مهارت های علمی کاندیدا در شهر مسقط آزمون پرومتریک برگزار می‌کند. بدیهی است که انجام این آزمون یکی از ملزومات گرفتن ویزای کار کشور عمان برای تمام رشته های علوم پزشکی اعم از پزشکی، تخصص، پرستاری و دیگر رشته‌های پیراپزشکی (رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، … ) می‌باشد.

 دیتافلو چیست:
DataFlow Group  
ارائه دهنده خدمات بررسی مدارک تحصیلی، سوابق کار و پیشینه‌ی کار گروه‌های علوم پزشکی جهت مهاجرت کاری به کشور های مختلف است. این گروه با بررسی موارد زیر اقدام به اهدای گواهی به متقاضیان جهت ارائه یه مراکز درمانی دولتی و خصوص کشور های مختلف می‌نماید:

مدارک تحصیلی (Education Degrees)
سوابق شغلی (Employment Certificates)
گواهینامه‌های کاری (Practice Licenses)
گذرنامه (Passport)
دیتافلو برای برسی صلاحیت متقاضیان با استفاده از فناوری و شبکه گسترده خود با در اختیار داشتن بیش از 60,000 کارمند در سراسر دنیا اقدام به برسی مدارک و استعلام از بیش از 200 کشور و منطقه، از منابع و سورس های مختلف می‌کند و مدارک ارائه شده توسط کاندیدا را تایید می‌کند.

گروه DataFlow هر ساله از طرف دولت های مختلف، سازمان های چند ملیتی نظارتی و بزرگ در سراسر جهان، متعهد به صدور هزاران گواهینامه مهاجرت و بازرسی سرویس های خدماتی برای حرفه‌های علوم پزشکی می باشد. گروه DataFlow  با همکاری:

وزارتخانه ها
وزارت مهاجرت
تنظیم کننده های مراقبت های بهداشتی و امکانات
موسسات آموزشی
مقامات حرفه ای صدور مجوز
موسسات مالی و بخش های بازرگانی تجاری

دیتافلو عمان: DataFlow – OMSB
تمام داوطلبان گروه های پزشکی اعم از تکنسین های درمان، پزشکان و متخصصان، جهت دریافت ویزاری کار عمان باید پروسه دیتافلو را انجام دهند. لازم به ذکر است این پروسه امری حساس و نیازمند تجربه و پیگیری می‌باشد تا در نهایت به مرحله تایید برسد. تیم ما با سابقه انجام ده ها پروسه موفق با به حداقل رساندن هزینه و زمان در این زمینه آماده انجام این مهم برای متقاضیان عزیز است. جهت انجام دیتافلو از طریق واتسآپ با ما در ارتباط باشید.

نیروهای مور نیاز عمان بهمن 99
با پیشنهاد قطعی کار از عمان

کارشناس آزمایشگاه
متخصص بیهوشی
متخصص پوست
متخصص داخلی
متخصص چشم
پرستار رجیستر شده
ماما رجیستر شده
دستار دندانپزشک رجیستر شده

اخذ پاسپورت عمان
اخذ پاسپورت عمان به بهترین روش
    مشاوره در واتساپ
    مشاوره رایگان در واتساپ
    سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09126431123 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .