مهاجرت به کانادا : موسسه مهاجرتی فارس مهاجر l اخذ ویزا های کشور کانادا

مهاجرت به کانادا

بهترین روش های مهاجرت به کانادا

در حدود ۱۰۰ روش مهاجرت به کانادا وجود دارد که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شوند. اینکه کدام روش بهترین باشد بستگی به شرایط شما هم دارد. 

اگر دوست شما مسیری را انتخاب کرده و از آن طریق مهاجرت کرده، الزاما آن روش برای شما ایده آل نخواهد بود. بهترین روش با توجه به شرایط هر فرد تعیین می‌شود. ممکن است برای شما روش تحصیلی بسیار مناسب باشد، ولی برای دوست شما با شرایط شما، روش سرمایه گذاری و کارآفرینی بهترین باشد. 

اگر نیاز به مشاور یا وکیل دارید، از مشاورین رسمی و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا خدمات دریافت کنید. 

 روش های کلی مهاجرت را در این صفحه به شما معرفی کرده ایم و احتمالا با توجه به شرایط خودتان می‌توانید یکی از شرایط زیر را برای مهاجرت به کانادا در نظر داشته باشید:

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا با ویزای دانشجویی

مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا یکی از راهکارهای منطقی برای رفتن به کاناداست. در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان از این طریق راهی کشور کانادا شدند. با توجه به قوانین نسبتا راحت برای اخذ اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی در کانادا، روش مهاجرتی تحصیلی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. پس از تحصیل در کانادا از راه های مختلفی امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

در سال ۲۰۲۱ با توجه به شرایط امتیاز بندی فدرال و استان‌های کانادا، برای مهاجرت از طریق تخصص شغلی یا برنامه‌های اسکیل ورکر باید حتما ترکیب این شرایط را داشته باشید:‌
سن زیر ۳۵ سال، مدرک فوق لیسانس، حداقل ۵ سال سابقه کار و نمره آیلتس ۷ به بالا در همه مهارت ها. 

اگر حتی یکی از این شرایط را ندارید به احتمال فراوان باید با مهاجرت اسکیل ورکر خداحافظی کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

یک شرکت معتبر در کانادا منتظر شماست؟ اگر پاسخ به این سوال مثبت باشد، مهاجرت به کانادا با جاب آفر از طریق اخذ ویزای کاری کانادا برای شما بهترین انتخاب خواهد بود. برای این روش پیشنهاد شغلی شما باید معتبر باشد.

اینکه آیا این روش امکان اخذ اقامت دائم را به شما بدهد یا خیر بستگی به سطح شغل پیشنهاد شده به شما خواهد داشت. در بیشتر برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق جاب آفر، باید سطح شغلی شما در مشاغل فنی و تخصصی باشد. (NOC 0,A,B) (برای مشاهده لیست این مشاغل به صفحه بازار کار در کانادا مراجعه کنید) 

پس از اخذ جاب آفر و ویزای کار و مهاجرت موقت به کانادا، از طریق استان‌ها یا یکی از برنامه‌های فدرال (تجربه کانادایی و پایلوت) امکان اخذ اقامت دائم را خواهید داشت.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

همان طور که از نام این برنامه های مهاجرتی مشخص است موضوع مهم در این جا داشتن سرمایه کافی برای راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در کاناداست. اما چقدر سرمایه؟

چه قصد خرید یک کسب و کار را داشته باشید چه بخواهید از نو یک کسب و کار را شروع کنید، هر کدام از استان های کانادا برنامه سرمایه گذاری مختص خودشان را دارند. مهاجرت به کانادا از مسیرهای سرمایه گذاری و کارآفرینی بسیار متنوع است.

در برخی از استان این برنامه‌ها مستقیم شما را به اقامت دائم کانادا می‌رسانند و در برخی دیگر از استان‌ها مانند بریتیش کلمبیا و انتاریو، نتیجه ویزای کار خواهد بود. به طور کلی برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا باید مبلغی بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار را در کسب و کارتان در کانادا تزریق کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد. منظور ما شرایط مهاجرت به کانادا با استارتاپ است. در سایت‌ها البته به درستی این شرایط آورده شده است: آیلتس ۵ داشته باشید، ایده تجاری و نوآورانه داشته باشید و تمکن مالی برای زندگی در کانادا را نشان دهید. بله به همین راحتی پیش نیازهای برنامه استارت آپ را دارید.

اما آیا به همین سادگی است؟ خیر. برنامه استارت آپ بسیار تخصصی است و علی رغم پیش نیازهای کم و ساده جزء پیچیده‌ترین روش‌هاست. هزاران پرونده به اداره مهاجرت ارسال می‌شوند ولی در سال ۲۰۲۱ فقط در حدود ۱۵۰ استارتاپ پذیرفته خواهند شد. پس درخواست زیاد و ورودی محدود منجر به سخت گیری زیاد اداره مهاجرت می‌شود.

مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

برخی از متقاضیان، ویزای توریستی کانادا را راهی برای مهاجرت به این کشور در نظر می‌گیرند. یعنی قبل از بررسی راه های مهاجرت تلاش می‌کنند با ویزای توریستی وارد کانادا شوند. این روش ممکن است در مواردی راه خوبی به نظر بیاید ولی در واقع امکان ایجاد مشکلات پس از اخذ ویزای توریستی وجود دارد.

توصیه می‌کنیم حتما پیش از سفر به کانادا با ویزای توریستی، تمامی راه های مهاجرتی را بررسی کنید تا از هر گونه خسارت زمانی و مالی جلوگیری کرده باشید.

سایر روش‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

شرایط جدید مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ دستخوش تغییراتی زیادی نشد. البته در همین سال ۲۰۲۱ برنامه‌های جدیدی به سیستم مهاجرتی کانادا اضافه شد. با توجه به شرایط ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، تعداد مهاجرین که از بیرون کانادا جذب کانادا شدند کاهش چشمگیری داشت. ۱۵۰ هزار کارت اقامت کمتر از برنامه‌ریزی صادر شد.

مهاجرت به کانادا
برنامه ریزی جذب مهاجر کانادا برای جذب مهاجرین با اقامت دائم کانادا در سه سال آتی به شکل زیر است:
 • سال ۲۰۲۱ مجموعا ۴۰۱ هزار مهاجر جدید
 • سال ۲۰۲۲ مجموعا ۴۱۱ هزار مهاجر جدید
 • سال ۲۰۲۳مجموعا ۴۲۱ هزار مهاجر جدید

مراحل درخواست مهاجرت به کانادا

ابتدا تحقیقات خود را آغاز کنید. روش های مهاجرتی متنوع هستند. با بررسی دقیق تلاش کنید که بهترین راه را برای خودتان پیدا کنید. 

 • ابتدا روش یا روش های مورد نظر را پیدا کنید. 
 • پیش نیازهای هر روش را بشناسید. 
 • وقت مشاوره از کارشناسان و وکلا بگیرید و از تجربه آن‌ها استفاده کنید. 
 • اقدامات لازم را برای جمع آوری مدارک آغاز کنید. 
 • در طول مسیر زبان خود را همچنان تقویت کنید. (ویدیو زیر را ببینید) 
 • در مورد کشور کانادا مطالعه کنید و بیشتر بدانید. 
 • مهارت های شغلی تان را افزایش دهید و تقویت کنید.
 • خودتان را برای مهاجرت آماده کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

هر یک از روش‌های مهاجرتی به کانادا شرایط مخصوص به خود را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این شرایط به صفحه مربوط به هر برنامه مراجعه کنید.

همچنین مدارک مورد نیاز در هر یک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است؛ اما اغلب مدارکی همچون مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، سوابق کاری، تمکن مالی و غیره مورد نیاز است.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط شما و روش مهاجرتی انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. چیزی که واضح است این است که شما باید حداقل بتوانید تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی یک سال خود در کانادا را ارائه دهید.

این مبلغ حداقل حدود ۱۳,۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود. علاوه بر این، باید هزینه‌های ویزا و اقامت را نیز در نظر داشته باشید.

مهاجرت به کانادا به همراه خانواده

برخی از برنامه‌های مهاجرتی خاصی، این امکان را به مهاجران خارجی می‌دهند تا بتوانند به همراه اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند. با این وجود، اعضای خانواده‌ای که امکان مهاجرت را دارند، در هریک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است.

به عنوان مثال، مهاجرانی که از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا اقدام می‌کنند، می‌توانند تنها همسر و فرزندان وابسته خود را نام نویسی کند؛ اما این امکان برای والدین او میسر نیست. 

با این حال، کانادا برنامه‌های اسپانسرشیپ خانواده را معرفی کرده است که به شهروندان و مقیمان دائم کانادا این امکان را می‌دهد که بتوانند همسر، فرزندان وابسته، والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ خود را برای مهاجرت به کانادا حمایت کنند.

مدت زمان فرآیند مهاجرت به کانادا

مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی کانادا در هریک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است. برخی از درخواست‌های اقامت دائم تحت سیستم جدید اکسپرس انتری کانادا، ظرف مدت ۶ ماه رسیدگی می‌شوند. این در حالی است که زمان رسیدگی در سایر برنامه‌های مهاجرتی ممکن است ۲ سال یا بیشتر به طول انجامد.

تصمیم گرفتیم به جای ماهی به شما ماهی گیری رو یاد بدیم.
نحوه چک کردن مدت زمان صدور انواع ویزاهای مهاجرتی در سایت سفارت کانادا

پس از باز کردن لینک بالا، در قسمت پایین صفحه سه سوال پرسیده شده را به شکل زیر پاسخ دهید و سپس دکمه Get processing time را بزنید. سپس میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها را مشاهده خواهید کرد. البته دقت کنید که ممکن است پرونده شما زودتر یا دیرتر از این زمان رسیدگی شود و متاسفانه هیچ گارانتی در مدت زمان جواب سفارت کانادا وجود ندارد. چیزی هم به نام ویزای فوری کانادا اساسا وجود ندارد و مراقب باشید که طعمه گرگان نشوید.

  مشاوره در واتساپ
  مشاوره رایگان در واتساپ
  سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09351094024 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .