بایگانی‌های مهاجرت - فارس مهاجر

مهاجرت

مهاجرت یا کوچ به معنای جابه‌جایی مردم از مکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی است. مردم معمولاً به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده‌ای مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت مهاجرت می‌کنند.

انواع مهاجرت ها

 • خارجی : مهاجرت خارجی همانطور که از نامش پیداست بین کشور ها صورت می گیرد یعنی فرد از کشور خود خارج می شود.برخی با هدف بدست اوردن ثروت یا دستمزد و رفاه بیشتر انجام می شود.که به این دسته مهاجرت های اختیاری می گویند.  معمولا کشورها مشکلات اقتصادی دارند و به همین دلیل افرادبه صورت اختیاری به آنجا کوچ می پردازند.
 • پناهندگی:پناهندگی نوعی مهاجرت خارجی محسوب می شود .پناهندگی به دلیل مشکلات کشور مبدا صورت می گیرد که افراد را مجبور به کوچ و نقل مکان می کند. به‌عنوان مثال  حمله شوروی به افغانستان و جنگ‌های داخلی در آن کشور، باعث پناهندگی افغانی ها به ایران و پاکستان می شود . خشک سالی ،قحطی و جنگ‌های داخلی نیز عوامل دیگر هستند
 • داخلی: بین نواحی یک کشور صورت می گیرد که این خود به دو نوع تقسیم می شود:

الف) فصلی: حرکت کردن و جابه جا شدن کارگران به روستاها در زمان میوه چینی

ب) روزانه: حرکت روزانه مردم از اطراف شهرهای بزرگ برای این که کارکنند و یا از خدمات و امکانات داخل شهر استفاده کنند به داخل شهر می روند .

  مشاوره در واتساپ
  مشاوره رایگان در واتساپ
  Scan the code
  سلام لطفا جهت مشاوره با شماره 09192346323 تماس بگیرید یا با همین شماره در واتساپ پیام بگذارید .